Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak mě nasrali v pojišťovně


  Vydáno dne 23. 03. 2005 (3284 přečtení)


  Jsem většinou klidný, někdy až moc, což je mi sem tam ne tak úplně neprávem vyčítáno okolím. Proto se musím podělit o zážitek, který mě dokázal vyžhavit do běla.


  Všechno začalo někdy začátkem loňského červnu, když jsem zjistil co po mě bude chtít jedna nejmenovaná pojišťovna Kooperativa za výpalné, teda povinné vrčení za můj skoroveterán Peugeot 205, důvěrně zvaný Sazínek. Ještě měli tu drzost napsat mi, coby vzornému pojištěnci, který jen platí a nebourá neprosto senzační fakt a sice to, že ta pálka je už se slevou 45%!!!

  Nějak jsem se začal poohlížet po jiném, mín lačném pojišťovacím ústavu, který by po mě chtěl o něco míň, když už to musí být. Našli se sami, začátkem listopadu mi volali z KB, že pro mě mají neodmítnutelnou nabídku povinného vrčení. Tak jsem to raději po vzoru KGB "důvěřuj, ale prověřuj" ještě jednou překontroloval a poté, co jsem zjistil, že ušetřím nemalý peníz, jsem atakoval Kooperativu. Na maily odpovídali relativně rychle, nicméně ne zrovna konkrétně. Každopádně to stačilo k tomu, abych si ověřil co všechno po mě budou chtít, když se jim chci vymanit ze spárů. Tak jsem jednoho listopadového odpoledne navštívil jejich hradišťskou pobočku, která má otevřeno jen do čtyř odpoledne. Služba jak sviňa...

  Dámě za přepážkou jsem vysvětlil jak se věci mají a že chci vypovědět smlouvu. Poslechl jsem si monolog o absolutně nejlepší pojišťovně a o strašné chybě kterou dělám, když jim utíkám. Hádej kam jsem je poslal a trval na ukončení smlouvy. Dotyčné jsem se ještě několikrát ptal, jestli mám splněny veškeré formality k tomu, abych byl na Silvestra poslední den jejich klientem, nebo jak tomu říkají. S úsměvem jak Muf supermuf jsem odešel do KB, kde jsem po předložení takových drobností jako techničák a rukopis ukončení jedné smlouvy napsal druhou a s pocitem dobře vykonané práce jsem odcházel k domovině.

  Můj klid byl narušen až těsně před Vánoci, kdy mi přišla další složenka. ZAPLAŤ, ZAPLAŤ, ZAPLAŤ!!!!!!

  Nic. Nic nedostanete, parchanti, už jsem u konkurence a hotovo... Horší bylo, když v březnu došla další složenka, tentokrát ovšem doporučeně. Následovala výměna několika mailů s výše jmenovanou pojišťovnou. Dostalo se mi odpovědi, že ona smlouva nebyla ukončena a tak, ač nerad, jsem se odhodlal k návštěvě místní pobočky. Naštěstí jsem potkal kamaráda Ádu, který se na tu scénu šel taky podívat.

  V místnosti bylo několik čekajících, kteří zde postupně odkládali nemalé částky a ještě se u toho usmívali. Kredenciózní dáma za stolem však na dealera narkotik rozhodně nevypadala. Podal jsem jí tu věc, co jsem si na poště vyzvedl a vásledně kopii rukopisu výpovědi smlouvy. Kdo by to čekal, zjistili, že má smlouva je opravdu ještě aktivní, nicméně nenašli ani originál rukopisu vypovídajícího smlouvu, což nebylo zas tak hrozné. Horší je fakt, že nenašli vůbec žádnou památku na mou listopadovou návštěvu. Co však pro mě bylo ztěžejní je fakt, že podle občanského zákoníku je možné smlouvu zrušit bla bla bla..., dál se baba (všímáte si změny označení) rozčiluje, ...a neznalost zákona neomlouvá. To byla poslední kapka do ohně. Oznámil jsem dotyčné, že díky blbosti další ženské, která shodou okolností onoho listopadového odpoledne pouze zaskakovala, mi vznikl nemalý dluh vůči jejch firmě, což bylo obdyto větou "v tom Vám samozřejmě nemohu pomoci, je to chyba naší kolegyně, ale byl vám odeslán dopis, ve kterém Vám píšeme, že smlouvu zrušit nejde." To, že docela závažnou zprávu nepošlou doporučeně mě docela zaráží, o to víc, že jsem byl upzorněn, že pro složenku si taky nemusím chodit na poštu a kam bychom se dostali, posílat všechno doporučeně... V tom se do debaty připojil Áda, který se začal dohadovat s druhou, ještě starší a těžší úřednicí. Byl rázně umlčen, že to není jeho problém. Postav se rozjeté lokomotivě do cesty, že? Chtěl jsem mluvit s šéfem místní pobočky, což mi nebylo umožněno, prý tu dnes není.

  Poté, co mi bylo vysvětleno, že prostě zaplatím a jediné co můžu je jít si ztěžovat na lampárnu, zvažuji další existenci smluv mezi mnou a Kooperativou a všem vřele doporučuji, aby učinili totéž.

  Naštěstí se k mému problému postavili v KB tak, že v rychlosti poslali lejstro odkládající datum vzniku navazujícího pojištění.

  Jímá mě hrůzná představa. Tabulkově je peněžnictví a pojišťovnictví obor, v němž jsou nejvyšší výplaty. Jak by byla teprve cena pojistek vysoká, kdybych od pojišťoven žádal trochu jiný přístup?  ( Celý článek! | Autor: Chátra | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook