Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Jak se ze mě nestal hooligan


  Vydáno dne 22. 03. 2005 (3738 přečtení)


  S Hampejzem se máme rádi. Je to milý kluk, který se chlastu neštítí, vkus na holky má znamenitý a ještě dokáže být vtipný. Proto mi léta zůstávalo záhadou, jak mohl propadnout něčemu tak nízkému, jako je pořvávání na fotbale.


  Marně jsem se ho snažil obrátit na správnou cestu a vysvětlit něco o primitivních pudech, komerčních tazích, korupci. Hampejz věděl své. Je to ultras. Dokonce mi jednou řekl, že nemám zatracovat to, co neznám a ať s ním jdu v pondělí na zápas. Okamžitě jsem odmítl, neboť mám fóbii z davů a už vůbec se mi nechtělo hlavičkovat dlažební kostky. Ale Hampi byl trpělivý. Vysvětlil mi, že je pondělí, přijde málo lidí, hrajou Teplice a Synoťáci se sami mezi sebou mlátit nebudou. To jsem připustil a jakožto zdatný alibista jsem si pro sebe řekl, že nepřítele je potřeba nejdřív poznat a kdyby vůbec nic, beru si foťák a zahraju si na reportéra. Tak jsem nakonec přikývnul.

  Dula
  Doma po práci na mne rychle dolehla nervozita. Neustále jsem přecházel z obýváku na toaletu a naopak. Nakonec jsem vzal pleskačku slivovice a vyrazil na autobus o něco dřív. Zoufalství gradovalo. Vytáhnul jsem mobil a zavolal Dulovi, ať jde se mnou, že jako bude sranda, snažil jsem se najít spřízněného člověka. Vysmál se mi. Autobus byl plný a všichni se bavili tipováním výsledků. Jenom řidič se šklebil a zatáčky řezal šíleně rychle. Dnes nemůže na fotbal.

  Tipsport
  Rozhodl jsem se pro mimikry. Věděl jsem že splynout s davem je šance na přežití. Mé první kroky tedy směřovaly do kanceláře Tipsport. Vymyslel jsem geniální kombinaci, která zaručovala celkem slušný peníz. Stačilo jenom, aby Teplice vyhrály první poločas a Synot celý zápas. Slečna byla sympatická a mně se přestávalo navalovat od žaludku.
  Pověstný klid před bouří okamžitě přerušil jeden z tipujících. Vrazil do mě se slovy „Uhni!“, vyběhl na ulici, kde zařval „Synóóóót!!!“ a zase se v klidu vrátil. Rozklepala se mi kolena, avšak nikoho jiného toto podivné chování neznepokojilo. Co víc, jeho kolega, který doposud jenom tajně okukoval personál, byl tímto natolik povzbuzen, že se odhodlal také k činu. Přistoupil blíže ke slečně za pultíkem a pronikavě pisklavým hlasem se jí začal dvořit: „He-já he-já hejá Synot!“. Slečna se usmála, všechno bylo v pořádku.

  První gól
  U stadiónu jsem zjistil, že si nedokážu koupit lístek. Vrazil jsem prachy Hampejzovi a stoupl si opodál. Hučelo mi v hlavě a všechno jsem viděl jako při stroboskopu. Asi budu vážně magor. Nevím, jak jsem se tam dostal, ale probral jsem se až ve frontě na pivo. To jsem s vděčností přijal a na oplátku vytáhnul pleskačku. Sedli jsme si a zápas mohl začít.
  Ještě jsem ani nestačil tasit foťák, když padl prví gól. Navíc bodovaly Teplice, což se mi hodilo do tipu, takže jsem vyskočil s rukama nad hlavou. Ještě ve vzduchu jsem si ale uvědomil, kde sedím a situaci jsem zachránil hlasitým zařváním: „No tohle!“. Rozhlédl jsem se kolem, jestli z toho průseru vyváznu a překvapilo mě, že jsou všichni úplně klidní. Byl to ofsajd, každý to věděl.

  Hajzle
  Věnoval jsem ze zrovna nastavování citlivosti snímače u foťáku, když celý stadión zahřměl: „HAJZLE!“. A pak periodicky znova: „HAJZLE! HAJZLE!“… donekonečna. S pocitem vetřelce s duší pankáče jsem si to vzal okamžitě osobně a intuitivně se schoulil hledaje očima kudy ven. Pak mi cvaklo, že to bude nejspíš na sudího a trochu jsem se zastyděl. Ještě, že to nikdo neví.

  Klobáska
  Konečně poločas! Navštívili jsme Matýska v kotli. Hampejz se zeptal, jestli bychom nestrávili druhou půlku s ním, ale to jsem nekompromisně odmítl. Tak se šlo na pivo a na klobásku. Teď jsem si připadal jako na fesťáku. Ve frontě na záchod jsem se konečně dověděl, že hajzl byl ten sudí, co vyloučil našeho hráče a že si je mám přepočítat, naši hrají jenom v deseti. Uznal jsem, že to fakt nasere. Klobásky tam mají opravdu výborné.

  Sebelítost
  Zeptal jsem se Hampíka, jestli si všimnul, že fenoménem našeho regionu je neustále hledat, kde nám kdo ublížil a pak svorně nadávat. Nejlepším příkladem že je zdejší averze vůči pražákům, které leckdy obviňujeme i z toho, co nemohli nikdy způsobit. Proč raději nejdeme do sebe a neukážeme všem, co v nás je? Jak by se mu líbilo, kdyby místo „Hajzle!“ volal dav: „My je porazíme i bez něj!“. Odpověděl mi, že to by nekřičeli ani na Letné a mimochodem pražáci jsou pěkné kurvy, které nám jenom hází klacky pod nohy.

  Černá svině
  Jeden hráč za Teplice mi byl sympatický.Měl dlouhé dredy a byl to černoch. Hrál v útoku a byl tím pádem i fotogenický. Jednou si to mazal na branku, já aparát nachystaný, že konečně vyfotím gól, když tu se vyřítil obránce, vzájemně se srazili, škaredě spadli a rozhodčí přerušil hru a vytáhl kartu. V tu chvíli Hampík zahalekal: „Černá svině!“ a kupodivu to po něm začal opakovat celý stadion. Hrozně mě to rozčílilo a oznámil jsem, že jdu domů a že nehodlám sedět uprostřed davu rasistů. Podíval se na mě zkoumavě, jestli to myslím vážně a s rozmyslem mi začal vysvětlovat, že tím byl míněn rozhodčí. Doufám, že to pochopil i ten rastafan.

  Konec zápasu
  Utkání skončilo nerozhodně 0:0. Byl jsem trochu zklamán, že nezbohatnu na sázkové kanceláři. Můj smutek ještě prohloubil Hampejz, na kterého naplno dolehl pocit křivdy a odsekl mi, že příště se ho mám zeptat, než si vsadím a že to věděl. Opatrně jsem teda pronesl, že aspoň on na remíze vydělal. Nevydělal. Srdce Synoťáka mu nedovolilo sázet vychytrale. Jeho tip byl, je a bude vždycky na vítězství jeho milovaného týmu.
  V náhlém návalu soucitu jsem tu teda nabídl, že s ním půjdu ještě jednou, až se bude hrát něco, co by se dalo fotit. Očekával jsem nadšení z nově získaného příznivce, ale namísto toho se rozčilil a vykřikl, že tohle je liga a nic jiného bych nevyfotil ani v Anglii. Pak se uklidnil a domluvili jsme se na Slávii.

  Hospoda
  Na Krčku bylo neveselo. Nechápal jsem, jak se Hampík mohl tak rychle přeorientovat a furt čumět na hokej. Naštěstí zavolali Jara s Michalem a šlo se na Zep. Tam se aspoň pilo. Řekl jsem si, že ten den dotáhnu až do konce, dal jsem si ruma a šel si rozměnit kilo do automatu.
  SYNOT!  Související články:
  Výjezd do Walesu (15.11.2007)
  Jak se Pavel Nedvěd loučil v Uherském Hradišti (17.08.2006)
  Sázky na MS (19.06.2006)
  Stručná pravidla fotbalu (31.10.2005)
  Hooligan na Baníku (18.10.2005)
  I. Gambrinus liga! La Liga! Serie A Calcio! Premier League! Bundesliga! Primera Division! Ale ta naše zaprděná liga je stejně LIGA! (11.08.2004)
  Výjezd na Baník (05.03.2004)
  Domácí utkání (18.02.2004)
  FOTBAL, FOTBAL, FOTBAL!!! (10.02.2004)

  ( Celý článek! | Autor: zvl | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook