Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Pravda o Maňiném běhu


  Vydáno dne 07. 03. 2005 (3983 přečtení)


  Uplynula dostatečně dlouhá doba od toho strašlivého zážitku, a tak je načase vyjít s pravdou ven. Jak tedy vypadal a dopadnul Maňin běh - Půlnoční závod? Předkládám ctěným čtenářům a fanouškům kvalitních sportovních výkonů moji verzi. Jak to viděli jiní se snad dozvíme z komentářů.


  Sraz naší skupinky je u Köových doma, před domem a tak různě. Potkávám tam Dulu a poté, co se k nám přidají i Stancek s Oťou, naložíme lyže, a že bychom teda jako vyrazili. Stancek nás ovšem ohromuje zprávou, že nemá běžecké boty. U provozovatele půjčovny lyží a podobného vybavení je to zarážející, leč staré, ale o nic méně pravdivé přísloví dí: „Kovářova kobyla chodí bosa!“ Staňa běžeti bos odmítnul a tak sedl do auta a jel zpátky do Spyťáku pro obutí. My sme se mezitím přesunuli na Špicu a vedli řeči. Řeči především o tom, jestli stihneme závod, kolik bude účastníků a Oťa se mimochodem teprve nyní dozvěděl, kam ho ten Staňa vytáhnul a jaké sou podmínky. Nutno podotknout, že vybaveního měl sebou takové množství, jako by hodlal vegetovat sedmadvacet dnů v pustině. Jednoduše byl připraven na vše. Do řeči se pomalu vkrádala nejistota z toho, co náš čeká. Projevila se i tím, že v objednávkách zazněly jindy neslýchané požadavky typu: hroznový cukr, čaj, kafe a snad jakousi bublavou brču či co. Teď sem pochopil, že ten závod nebude žádná prdel, ale bude to opravdu boj. Budoucnost měla ukázat, že sem nebyl daleko od pravdy. Přesto sme si s Oťou dali pivo a prozatím hodili starosti za hlavu. Stancek nás v hospodě záhy našel, odradil od dalšího pití pitelného i nepitelného, nasoukali sme se do auta a hurá směr Bumbálka. V autě zlehounka kolovala slivovica, a přestože ji nešlo započítat do hendikepu, nálada byla výborná, očekávání převeliká.

  Soustředění na Bumbálce bylo pojato ve veselém a společenském duchu. Příčinou tomu byly nejen naše veselokopé povahy, ale i pěkná a milá a ochotná a veselá a přesně mírovatá paní servírka. Taky pivo mělo správnou míru, skutečně se tam dobře pije a tím, že tam dobře vaří, i jí. Proběhlo vysvětlení cesty, žel Bohu, ne všichni pochopili a pak tedy bloudili. Zajímavá byla různící se taktika vypracování osobních hendikepů.

  Tak třeba já sem si celou dobu myslel, že to mám pod kontrolou a poměr hendikep/schopnost běžkovat mám výborný. Záhy jsem zjistil, jak krutě jsem se mýlil...

  Oťík a Staňa si dali pořádný jídelní základ. Stancek ho pak podpořil tím, že vytáhnul z kapsy v ubrůsku zabalený domácí špek a zakusoval jím panáky. Zřejmě tímto položil základ pozdějšímu skvělému výkonu. Zlaté zkušenosti pozdních Kristových let!!!

  Vaďurovce přivezli Plačci se zpožděním, ovšem ZVLakova schopnost během hodiny spáchat hendikep 10 a doběhnout s tímto do cíle a dokonce se skvěle umístit, to zůstává mimo moje chápání. Kouzelným zjevem byl též známý lezec M.zaRožek, jenž v časové tísni vytáhnul půlčák vlastní slivovice a zoufale hendikepoval o sto šest. Bohužel u mě už se začínalo stmívat a jak to vlastně bylo s Dulou, panem Kö, o němž ještě hodně uslyšíme, JaVou a jiných dívkách, jejichž kouzlo a šarm sem seznal až ráno po vydatné snídani pozn, o tom podrobnější info podati nemožu. Doufám, že sem platil...

  Hampejzovy úryvky – aneb jak sem si myslel, že si jedu pro medajlu

  Vylezl sem z hospody a překvapila mě naprostá tma. Zapnu čelovku, trochu sladím paprsek světla s předpokládaným směrem pohybu (mimo jiné permanentně špatným směrem, ne a ne to seštelovat), ale vnitřně pociťuju, že mě neladí koordinace. Nevadí, říkám si, rozhodne pocit v lyžách. Popojdu si přes odhrnuté parkoviště na sníh a položím lyže. Mám dojem, že sem někomu s mojima lohl aj běžky cizí, ale postupně se dopočítám dvou kusů. Na parkále se kdosi mihl a vyrazil na cestu k Vlčáku. Z toho, že se mihl dvakrát sem nevím proč usoudil, že to byl Stancek a Oťas. Nasadil sem běžky a vyrazil sem za něma. Startuju jako třetí, to stáhnu, mám na vítěztví. Prvotní pocit byl fajn, trval bohužel jen několik mikrosekund než sem sebou poprvé a skutečně ne naposled švihnul o zem. Ani to moc nebolelo. To třetí den. To bude dobrý, je tady led, musíš opatrně a zvolna, až se rozhýbeš a rozdýcháš, to bude jízda... Pořád si třetí a v poho je dojedeš.

  Pak si pamatuju už jen množství pádů, mezitím dycky vstát, oprášit se a zase spadnout, pořád dokola, jak píďalka sem se těmi pády přibližoval a pořád sem byl přesvědčený o tom, že jedu tak říkajíc na bednu. Z omylu mě nevyvedl ani rozcetník, oznamující, že sem ujel 4 km. Mrknutím na hodinky sem zjistil, že mě to trvalo hodinu a půl, ale pořád sem si říkal, že to zmáknu, páč mě přece nikdo nepředjel.

  Pak mě v hlavě utkvělo bezvadné noční ticho, hvězdičky a ze snu v závěji mě probudil pan Kö. S jeho asistencí sem se jaksi dopravil na Vlčák, za vydatné podpory jeho Startek pod Brdo, pak už to bylo lepší. Ne nadlouho, neb mě začal znervózňovat Dula. Jistěže z ušlechtilých obav o moji osobu ně pořád volal, jenže ně to dycky tak překvapilo, že sem spadnul a než sem vstal a vytáhnul telefon, tak mě pan Kö trochu ujel a Dula furt, že ně nevěří kde su, a že pokud su, jak tvrdím, s panem Kö, ať mu ho okamžitě dám k telefonu. Ale copak to, Dulo, šlo? Dycky, dyž sem ho dojel, sně zavolal, já spadnul, vstal, vzal telefon a v tu dobu už byl pan Kö dávno v čudu a tys ně to zase nevěřil. To fakt něšlo.

  Tímto děkuju i Stanckovi a Oťovi, že ně šli naproti, ale to už sem byl docela, oproti počátku, v pohodě, v hlavě se ně míchaly pocity studu za ten propadák a taky sem dumal, kdy a kde mě všichni předběhli, protože upřímně, já si fakt celou dobu myslel, že aspoň Vaďuři sou daleko za mnou. Taky sem měl chuť na panáka, ale bylo ně blbé si o něj říct. Zřejmě poprvé v životě...

  Tož na bednu to nebylo. Ani zdaleka. I po odečtení hendikepu sem skončil drtivě poslední, s časem přes 2,5 hodiny za vítězem. Vyhrál Stancek s časem 12 minut, samozřejmě po odečtení hendikepu a dokonce i s kufrováním. Gratulace veliká!!! Druhý byl Otíček, třetí překvapivě ZVL, jenž díky svému obřímu hendikepu odsunul Dulu na 4. místo. Ten mě za tu bramborou připadal nasraný o mnohem víc, než v takových situacích bývá obvyklé. Pak byl lezec M.zaRožek a JaVa a z pochopitelných důvodů předposlední pan Kö, jenž se o mě tak krásně staral. Nadosmrti ti to nezapomenu, příteli!!!

  Vyhlašování výsledků, následný mejdan a všechno kolem mám tak trochu v oparu, ale v galerii je spousta fotek, tož co o tym eště psat. Fakt krásný závod a eště pěknější moja ostuda. Omlůvám se všem robotom, jež pro mě hlasovaly v anketě, protože skoro celý zbytek hlasů sem si dal sám. Za rok vám to ale vrátím aj s úrokama!!!  Související články:
  Cyklistika na Kamínce (01.04.2008)
  Maňin běh 2008 (08.01.2008)
  Zavírání sezóny (03.10.2006)
  Pálavské sedmičky (02.10.2006)
  Partyzánský samocyklopal (09.05.2006)
  Maňin běh – Půlnoční závod II. ročník (12.01.2006)
  Maňin běh – Půlnoční závod (14.02.2005)
  Velikonoční turnaj v pétanque 2004 (13.04.2004)
  Velikonoční turnaj v pétanque (07.04.2004)
  Partyzánský samopal pro dámy a teplé Duly! (07.09.2003)
  Partyzánský samopal II. (21.07.2003)
  Partyzánský samopal (27.06.2003)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook