Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Slovácká kantýna


  Vydáno dne 16. 12. 2004 (3071 přečtení)


  Některé věci jsou neoddiskutovatelné a spějí k určitým koncům. A nemá cenu se tomu bránit. Taky pohádky o zapadlých Popelkách a nedoceněných vlastencích se v reálném životě mohou stát skutečností a jsem rád, že možu byt u toho.


  Tím úvodem jsem chtěl navodit atmosféru, v té atmosféře oznámit rozhodnutí, rozhodnutím je to, že fenomén Slovácké kantýny je natolik úžasný, že mě to tlačí do kolen a zakládám mu menší občasník. V občasníku budu přinášet nové informace z dosud neobjeveného a nedoceněného světa Slovácké kantýny, jejím osazenstvu, možnostech, výsledcích práce, úrovni a kultury stravování a podobně.

  Proč to dělám? Nedovedu to pořádně vysvětlit, prostě sem něco takového absolutně nečekal. A výborně tam vaří. A taky proto, že série skvělých jídel byla narušována jen občasnou ZVLakovou nasraností, že se mám líp než on a tak ho tímto budu dráždit ještě víc. Už proto, že jeho vztah k dobré krmi je nepřehlédnutelný a on mě taky nedá nic zadarmo. Ale všechno v dobrém.

  První úžasnou novinkou je, že jedna z kuchařek je oslovována Maňo! To je prostě znamení a myslím si, že to vypovídá za vše. Jak se jmenují ostatní kuchařky nevím, ale myslím si, že ve světle této informace význam jejich jmen bledne a nezáleží na nich. Podrobnější informace jsou v šetření. Zatím se ví toliko, že kuchařek je tam 5, z toho dvě štíhlé, z nich jedna moc pěkná, zbývající tři jsou prostě klasicky zakulacené, sádelnaté paní dělající svému řemeslu tu nejlepší reklamu. A všechny jsou moc milé. Taky sem tam objevil jednoho kuchařa-řezníka v typické kárované řeznické košili, což se už dnes moc mezi řezníky nenosí a též to vypovídá o tom, že to místo má prostě svého Génia Loci.

  Pro dnešek se loučím, další informace přinesu po vánocích a jen tak, aby se neřeklo, dnešní výborně ochucená polévka obsahovala bohaté množství na středně velké kusy nakrájené zeleniny, čili svému jménu, Zeleninová, dělala tu nejlepší reklamu. K Pastýřském řízku s bramborovou kašou jen toliko, kaši příště ušlehat, jinak poctivý flák masa a celková známka: 1-. Slovácké kantýně dobrou chuť!!!  Související články:
  Slovácká kantýna – zakládáme Fanclub!!! (02.02.2005)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook