Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Manažerské starosti


  Vydáno dne 01. 09. 2004 (2680 přečtení)


  Tento příběh je pravda, nic než pravda a popisované události se staly přesně tak a ne jinak! Maximálně je v jednom kilogramu mraženého hrášku o kuličku víc. Nebo míň.


  Manažer Ipeľ měl problém. Přemýšlel nad tím, jak zastavit klesající prodejnost hrášku. Kukuřice šla dobře, mrkev sice stagnovala, ale květák to vynahradil. Ovšem s hrachem to šlo z kopce. A ústředí sídlící kdesi v tajemném Porýní se hněvalo. Zatím jen takové malé bububu!, ale už to stačilo, aby se našemu Ipeľovi rosilo čelo, polykal tubu prášků a nemyslel na svého plyšáka Háfu. Zato usilovně přemýšlel, co s tím. Pojďme si tuto zapeklitou situaci projít spolu s ním.

  Máme rozličné odrůdy hrachu: ADEPT, BOHATÝR, GOTIK, HARDY, HEROLD, KAMELOT, KOMET, MENHIR, MERKUR, TYRKYS, SMARAGD, SONET, ZEKON. A prodávají se všechny prachbídně. Viz. Graf 1.

  Nepomohlo ani to, že si samotný Ipeľ, zapřísáhlý masožrout, koupil celých 5 pytlíků po 350 gramech, rozeslal všem kamarádům smsku, aby kupovali hrách jen firmy u níž je řádně zaměstnán a nejlepšímu kamarádovi obskládal pytlíky s hráškem dvě třetiny jeho obrovského, do té doby poloprázdného domu. Úsměv mu naskočil jen při vzpomínce jak mu to vyfakturoval a vysvětlil. Ukecal jej, že hrách je výborný izolátor, který, pokud na jaře správným způsobem natrhne pytlíky, tak se rozkutálí po okolí a vzklíčí, přinese úrodu, jež se dá výhodně zpeněžit. Kamarád Hokynář je totiž pomístně známý škudlil a peníze neinvestuje ani do svých dívek, natož do hrachu, jsouce sice vegetariánem, pokouší se žít pouze z čistého horského vzduchu, nejlépe na útraty vesmíru a spolu se svým psem spásá okolní louky k nelibosti rozvojáře agenturisty ing. zahr. architektury Krále, jemuž plaší turisty aj ovce, jež ještě díky tomu nemají co žrat a okusují starostovy nový brizolit z peněz EU, ale to je úplně o něčem jiném.

  Snad jen v květnu trh pozitivně zareagoval, ale to bylo spíš tím, že po vstupu do EU Klaus zezelenal strachy i vzteky a aby to nikdo nepoznal, tak zkoupil všechen dostupný hrách, ale stejně to nepomohlo a tak aspoň přinutil své poradce ve věcech rozličných hrách konzumovat, jenže jak prděli, uvědomil si Klaus, že by náš stát nikdy nesplnil Kjótské protokoly a tak nařídil vysypat všechen hrách do Vltavy, ten zbobtnal a zastavil u Mělníka lodní dopravu, ale to je jiná pohádka.

  Ipeľ dumal, čím napravit ten tragický propad. Ukazetel v NPJ (naprosto prodaná jednotka) nevykazoval tendenci ke zlepšení.

  Takhle to trvalo už druhý den, třetí den, čtvrtý den, pátý den i šestý a to už bylo co říct, neboť Ipeľ nezůstával v práci déle než tři TPJ (tradičně pracovní jednotky) a sekretářka Smyšlenková bledla pod tím náporem práce. Už to nemohla vydržet a vešla do šéfovy kanceláře a řekla: „Už to zabalej, šéfe. Mě doma haranti řvou hlady, starej řve že nemože na Viktorku na fotbal, vyserou se na to, zabalej, to, vrátěj se do tý vaší prdele či vodkaď sou, zalezou do sklípku a pořádně se vožerou, zajedou si na štěrk, jak o něm povídali a dáchnou si. Fakt to nemá smysl, zabalej to mladý pane a dou vod válu...“

  Ipeľ se zamyslel a došlo mu to! „Vy ste moje zlatá myšlenka, Smyšlenková!“ a objal tu nebohou žižkovskou ženu, jež nechápala co se děje a spíše myslela na ty haranty a toho svojeho mužskýho, estli mu koupit desítku či dvanáctku, ale po dvanáctce s ním nikdy nic moc není, kopí mu osmičku Primus, šak má taky právo si to užít, když tady s tím manažerskym paprikou nic není.

  Ipeľovi to došlo a bylo to jasné jako Facka. Budu balit štěrk z ostrožské, to bude kšeft!!!! „Jupííííí!!!!“ řval a líbal šestidenním strništěm o nic méně ochmířenou Smyšlenkovou, jež coby bodrá žena z žižkovského lidu si říkala, že nebyt harantů a starýho, stál by tady ten panáček za hřích.

  Ipeľ vzkázal do Porýní, že vše zachráněno jest a poslal tam následující graf prodeje.

  V Porýní ocenili Ipeľovu iniciativu a dovolili mu stát se čestným přítokem Rýna. Jen mu doporučili omezit mražení, že štěrk se hned tak nezkazí. Zisky se tím dali očekávat maximálnější než maximální. O tom jak se štěrk skutečně prodává a jaké využití pro něj našly nástupkyně Magdaleny Dobromily Rettigové vás budeme samozřejmě informovat.

  P.S.: Plyšák Háfa už zase není sám a Ipeľ se k němu radostně tulí. Starej Smyšlenkovou nezabil, neboť Viktoria Žižkov slavně pobila Bohemku 4:2 a po Primusu k ní byl obzvláště pozorný.  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook