Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Velikonoční turnaj v pétanque 2004


  Vydáno dne 13. 04. 2004 (5632 přečtení)


  Výborným nápadem nás všechny potěšil ZVL, když se rozhodnul uspořádat turnaj v pétanque. Stalo se tak na Velikonoční pondělí v překrásném prostředí sportovního areálu MOSM Divočáci Míkovice (Místní organizace spolku myslivosti Divočáci Míkovice).


  Sraz byl ve 14:00 u Vaďurů. Dámské osazenstvo se rozplývalo nad Jáchymem, mužské spíše nad ryzlinkem, veltlínem a zasloužený obdiv získala hlavně ZVLakova nová hračka - mluvící otvírák pivních lahví. Parádní věcička!!! Po nafasování nezbytných zásob jsme se kolem hřbitova, ano, málokdo z favoritů by se nadál, že za několik hodin zde bude odpočívat v zapomnění!, brali vzhůru do kopečka na sportoviště.

  Sluníčko nás příjemně hladilo jarními paprsky a svěží vítr cuchal slečnám vlasy. Pohodlně rozesazeni na lavičkách popíjejíce polešovská vína, jsme snad už málem zapomínali, proč jsme zde. Ale ZVL se projevil jako schopný organizátor. Jmenoval Hampejza vedoucím turnaje a hlavním rozhodčím JURY a šel se věnovat koštování přinesených vzorků. Tento se projevil jako schopný organizátor a s nezbytnou mírou zmatků a nepřesností věrně kopírující množství vypitého vína turnaj řídil dle svého nejlepšího svědomí.

  Do turnaje se přihlásilo 9 dvojic, jež byly systémem rozlosování na náhodu osudem rozděleny do dvou skupin. Do vyřazovacího semifinále postupovali první dva ze skupin, zbytek hrál o konečné umístění. Pořadí ve skupinách bylo následující.

  Skupina A
  SkóreBody
  BB a Hampejz21 : 73
  Manželé Köovi15 : 151
  Mates a Michal 14 : 191
  D+K9 : 171

  BB a Hampejz tipovali sami sebe na potenciální vítěze celého turnaje, neboť Hampejz trénoval celý týden a BB se vrátila ze Švédska ve výtečné formě. Roli favoritů zvládli na výbornou a tak bylo zajímavé sledovat soupeření o zbylé postupové místo. Zbylá trojice se prezentovala nevyrovnanými výkony a o konečném pořadí rozhodlo skóre. Překvapivě na druhé postupové místo dosáhli manželé Köovi, kteří už boj o finále dávno vzdali a turnaj předčasně opustili z důvodu získání potravy. Jaké bylo jejich překvapení, když se ve stavu Syas, Klára, a Ožas, pan Kö, vrátili zpět. Nelíčená radost pana Kö byla vyjádřena tradičním hýkáním, sliněním a tlemením. Zvláště pak výkon Matesův ve dvojici s Michalem byl velkým zklamáním, neboť na soustředění s Hampejzem se Mates jevil ve výborném světle. Ti, jež měli tu čest je potkat během tréninku v různých zařízeních, musí potvrdit. A velká chvíle dívčího páru slečen D+K měla teprve přijít.

  Skupina B
  SkóreBody
  Škrdlobildovci26 : 133
  Vaďuři26 : 183
  Pokludky18 : 182
  Joh.novci 14 : 192
  Jarabárovci14 : 280

  Postupující ze skupiny B byli dlouho nejasní. Zpočátku se s rolí favoritů velmi dobře srovnali Joh.novci a suveréně smetli Vaďurovce i Jarabárovce. Jenže pak se zasekli, nezvládli závěr a zbývající dvě utkání prohráli. Jejich osud byl zpečetěn a něžnější a neabstinující polovička tohoto páru se mohla s klidem věnovat popíjení nejen s hlavním JURY Hampejzem. Leč ovínit a následně ovlivnit se jí nikoho nepodařilo a tak se stali prvními adepty krchova. Velkým překvapením byl statečný boj Pokludek o postup do semifinále. Po velmi nevydařeném vstupu, kdy prohrály co se dalo, zafinišovaly a výsledkem bylo pěkné třetí místo ve skupině. A tak se z postupu nakonec mohli radovat Vaďuři. Všechna čest, co ti všechno ten den zvládli. Kojením počínaje, lehkou dezorganizací a skandalizací průběhu turnaje a ZVLakovým popíjením za tři až po postup do finálových bojů. Vítězem skupiny B se stali nenápadně, leč o to efektivněji hrající, Škrdlobildovci. Zvláště se jim dařilo vždy, když se zbavili Hampejze, který kromě hraní, popíjení, organizace a soudcování zvládal i fandění. Zvláště Bildu jeho frenetické fandění natolik znervózňovalo, že jej musela z vlastních zápasů vyhnat. Nezdálo se, že by to Hampejze vyvedlo z klidu, alespoň našel možnost většího soustředění se na vlastní zápasy u skleničky vína. Přesto se zákulisím nesly jakési zvěsti, že pořadí na prvních dvou místech mělo být opačné.

  Vyjádření JURY ke spekulacím o konečném pořadí ve skupině B

  JURY připouští, že při sečítání skóre mohlo dojít k jistým pochybením. Vysvětluje si to tím, že na JURY byly během celého turnaje vyvíjeny soustavné a enormní tlaky v podobě neustálého nucení, nutkání?, ke konzumaci přineseného vína, čemuž se JURY ze všeobecně známých důvodů nemohla účinně bránit. JURY ale tímto důrazně popírá, že by k chybě došlo na základě ovlivnění, ovínění?, ze strany některé z budoucích semifinalistů. A JURY připomíná, že oba semifinalisté byli o chybě zpraveni a souhlasili s tím, že se to JURY již nechce opravovat. Se slovy: „Stejně o nic nejde!“ s podobou semifinálových dvojic souhlasili! To, že poté, co plejer ZVL zjistil, že za A) prohrává až běda a že za B) jde o 5 litrů vína, na stavu nic nemění. A tak se tímto JURY distancuje od nechutných provokací a obvinění páně ZVL a důrazně je odsuzuje. Následnou pozápasovou omluvu pana ZVL JURY přijímá a nemíní se údajnou zmanipulovaností výsledků již dále zabývat.

  Michal Hampejz Hampala v.r.
  řádně zvolený předseda a jediný člen turnajové komise rozhodčích JURY

  Boje o konečné umístění

  Tyto zápasy nepřinesly příliš překvapení. Spíše je provázelo rozčarování a zklamání z předchozích neúspěchů, ale mnozí si ještě pěkně spravili chuť. Což platí hlavně o dvojici slečen D+K, jež se přes vlastní rozpaky a počáteční nejistotu vyšvihla na krásné 5. místo! Joh.novci pokračovali v nevyrovnaných výkonech a konečné 6. místo musí být zklamáním. Pokludky překvapivě odmítly nastoupit k závěrečným bojům a kontumací zápasů nabídly 7. místo dvojici Mates - Michal. O Jarabárovcech snad jen toliko, že během přípravného utkání nad kýmsi zvítězili a zaznamenali alespoň jedno vítěztví, byť ne v turnaji. Tímto se jim JURY omlouvá, že nezaregistrovala onu dvojici nešťastníků, jež jim podlehla, ale s pokročilou hodinou, hladinou?, se to již opravdu nedalo stíhat.

  Semifinále

  manželé Koovi x Škrdlobildovci 7 : 4

  K samotnému utkání se autor nemůže vyjádřit, neboť byl z jeho průběhu vyhnán Bildou. Dobře jí teď tak, nemůže tu popsat, jestli to projeli na celé čáře nebo statečně bojovali. Jisto jisté však je, že pan Kö avizoval jednoznačný průběh nadcházejícího finále a úlisným řehotem se pokoušel znervóznit budoucí soupeře.

  BB a Hampejz x Vaďuři 7 : 4

  Bez rozpaků můžeme toto utkání označit za nejkrásnější zápas celého turnaje. BB a Hampejz se velmi rychle ujali vedení 5:0 zdálo se, že dvojice Vaďurů dostane napráskáno s kanárem po třetí hře. V této části se perfektní hrou prezentovala hlavně BB a cenné body na konto dvojice získala hlavně ona. V této části se s protesty na údajné zmanipulování konečných výsledků ve skupinách vytasil ZVL, ale byl nezávislou JURY odmítnut. Nutno poznamenat, že JURY vydatně pomohla JaVa a za tento odvážný čin oponentury vlastnímu manželovi jí byla udělena cena FÉR PLEJ. Jestli ji za ni ZVL pochválil se nám nepodařilo zjistit. Po přerušení se Hampejzovi příliš nedařilo a zdálo se, že předzápasové soustředění s vínem jej přemotivovalo a dostihlo v nepravý okamžik, zvláště poté, kdy ve třetí hře zataktizoval a umístil „pišonka“ do prudšího kopce domnívajíce, že si pomůže. Nepomohl, Vaďuři chytili druhý dech a třetí, čtvrtou i pátou hru vyhráli. Skóre bylo 5 : 4 a diváci očekávali tuhý boj. Jenže Hampejz si vyžádal několik skleniček vína a rozhodnul se vzít osud zápasu do vlastních rukou. V šesté hře mu zbývaly poslední 2 koule a Vaďuři stáli na vítězství. Soustředil se a pak nečekaným technicky perfektně zvládnutým hodem zvaným „levý přeszazáďák“ umístil k překvapení všech kouli asi 10 cm od „pišonka“. Diváci úžasem ani nedýchali a čekali na jeho poslední hod. Hampejz užil pro změnu „pravý přeszazáďák“ a už už to vypadalo, že to nebyla dobrá volba. Byla! Koule se po pomalém a na milimetry přesném hodu zastavila 5 cm od „pišonka“ a propukl všeobecný jásot. BB a Hampejz postoupili právem, jak uznal i zklidněný ZVL, do finále.

  Boj o 3. místo

  Upřímně řečeno, jel jsem na euforii oslav a tak mě ani neštvalo, že mě Bilda z utkání zase vyhodila. Aspoň jsme mohli s BB slavit a koncentrovat se na finálový souboj. Samotné utkání bylo přerušeno kojením, ale JURY se nepodařil prokázat nějaký zlý úmysl ze strany malého Jáchyma, o němž Mates tvrdil, že tam není, a tak se zdá, že Jáchym bude povahou spíše po matce a žravostí po otci. Utkání se poté vpoklidu dohrálo, bohužel nevím kolik to dopadlo, vím jen, že Šrdlobildovci vyhráli.

  Finále

  Finále mělo vysokou úroveň a silně je prožívali samotní aktéři i diváci, jež se pokoušeli radit, hlasitě spekulovali o možných technikách hodu a povzbuzovali. Byl to boj férový a upoutal hlavně tím, že se hrálo na velmi náročných terénech v kopečku, kolem stromků a podobně. BB a Hampejz si však vítězství nenechali vzít a jednoznačně porazili manžele Köovy 7 : 2. Aspoň tak tvrdí BB, Hampejz si toho moc nepamatuje, funkcí i vína bylo moc.

  Konečné pořadí

  1. BB a Hampejz
  2. manželé Köovi
  3. Škrdlobildovci
  4. Vaďuři
  5. D+K
  6. Joh.novci
  7. Mates – Michal
  8. Pokludky
  9. Jarabárovci

  Po finále bylo slavnostní vyhlášení vítězů a předání ceny pro vítěze 5 litrů vína je v dobrých rukách a je jisté, že BB i Hampejz budou vědět, jak s ním naložit. Zároveň věříme, že se dalších turnajů zúčastní i nové tváře a třeba takový Janek se do budoucna jeví jako velká naděje. Závěrečného posezení v Míkovické hospodě se již účastnilo jen tvrdé jádro, ovšem únava byla značná a hodina pokročilá a tak se jelo dom. Nezbývá, než poděkovat za pěkný zážitek.

  Fotodokumentace se nachází v Manině galerii  Související články:
  Cyklistika na Kamínce (01.04.2008)
  Maňin běh 2008 (08.01.2008)
  Zavírání sezóny (03.10.2006)
  Pálavské sedmičky (02.10.2006)
  Partyzánský samocyklopal (09.05.2006)
  Maňin běh – Půlnoční závod II. ročník (12.01.2006)
  Pravda o Maňiném běhu (07.03.2005)
  Maňin běh – Půlnoční závod (14.02.2005)
  Velikonoční turnaj v pétanque (07.04.2004)
  Partyzánský samopal pro dámy a teplé Duly! (07.09.2003)
  Partyzánský samopal II. (21.07.2003)
  Partyzánský samopal (27.06.2003)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook