Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Maňa zahájila vodáckou sezónu


  Vydáno dne 01. 04. 2004 (3947 přečtení)


  RaftČTK- Dne 21.03.2004, čtyři otrlí borci a železná lady Iva Vlková, zahájili vodáckou sezónu na Slovácku, splutím dravé řeky Olšavy z Uherského Brodu do Kostelan.


  První problémy nastali již při nakládání ekvipáže v Uherském Hradišti, kdy se borec Roman Smejkal pokoušel mezi nezbytnou výzbroj posádky vpašovat svého nevychovaného psa. Po hysterickém záchvatu borce Martina Koniga, byl vzhledem k důležitosti expedice a velkému srdci borce Smejkala pes utracen.

  Raft po určitých dechových problémech, byl vpuštěn na vodu a výprava začala. První problémy přišli velmi záhy. Silná vichřice se pokoušela vrátit expedici zpět do Brodu, ale železné svalstvo zdárně vykonalo svou práci a běsnící hurikán byl poražen.

  Další problém nastal u prvního jezu, kdy borec Smejkal se rozhodl skočit s celým raftem asi ze čtyř metrů do válce pod jezem a přidat se tak k mlčícím hrdinům. Borec Richard Coufal stál ve své potapěčské výzbroji pod jezem a prohlašoval, že takové lidi jako je R.S., co by profesionál, zásadně nezachraňuje. Naštěstí se pod velením borce Hrona, podařilo zorganizovat záchranný systém, při kterém málem do jezu spadl borec Konig. Borec Babinský byl tažen lanem na hranu jezu, odkud se bezvládně zřítil do vřícího kotle. Tam spadl na hubu na dno raftu a polomrtvý hrůzou byl z kotle opět vytažen lanem.

  Expedice po té zdárně překonala všechny jezy a další nástrahy které voda a špatné počasí může přinést. Například u obce Míkovice, měl borec Babinský už tak modré nohy, že si je musel zabalit do pneumatik. Za Kunovicemi železnou Lady Vlkovou chytla touha sama plout až do Černého moře a při močení pánské části expedice ujela s celým raftem. Byla zdárně zneškodněna teprve u podniku Let.

  Bohužel při zásahové akci si borec Hron na okraji Kunovic, zapomněl své pádlo a musel se pro něj vracet.

  Nakonec se celé posádce podařilo úspěšně vylodit u mostu v Kostelanech, kde byli borci vyzvednuti podpůrným týmem ve formě Kláry Konigové. Celá akce měla závěr v restauraci na Špici, kde hlavní organizátoři borec Hron a Konig, probírali další plány do budoucna. Celá porada skončila velmi záhy příchodem manželky borce Koniga, která cosi zavrčela a pak zlostně bouchla dveřmi. Poté borec Konig prohlásil, že s raftařením končí. No uvidíme!  Související články:
  Jak Kordulka plavila dřevo na zimu (05.07.2013)
  S Keňou na vodě (26.07.2010)
  Nová vodácká sezóna (16.01.2007)
  Rafťáci na Olšavě málem přišli o život (27.03.2006)
  Pravda o expedici Rumunsko 2003 (10.11.2003)

  ( Celý článek! | Autor: anonymus | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook