Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Tečákova dobrodružství


  Vydáno dne 20. 02. 2004 (3276 přečtení)


  Ten den se táhnul líně jak soplisko malého pazůřiska pankáča Pata Jr. Tak neuvěřitelně líným způsobem, že minutová ručička jediných hodin v celém širém okolí periferie obskurní ulice, v níž se nacházel Bar U Krachující letecké společnosti, se rozhodla jít pozpátku


  A Tečákova znuděnost narůstala kosmickou rychlostí. Nudu ventiloval tím, že po každém příchozím mrštil na uvítanou dlouhým nožem, jichž měl pod barem pěknou zásobičku. Jenže zásobička se netenčila. Nikoho nenapadlo zvednout litinový poklop kanálu, nikoho nenapadlo vejít, nikdo nepřicházel. NIKDO!!!

  V Baru U Krachující letecké společnosti seděl jen Nula Půl Pád. Již po třitísícepětsetsedmdesátéšesté vyprávěl Tečákovi svou jedinou historku, jíž byl vděčen za své nové jméno. A pokud se Tečákovi vůbec někdy líbila, tak toto období končilo v době, kdy ji slyšel po sedmsettřicetšesté. Poté, co ji vyslechnul po osmnácttistéšedesátédeváté zápasil s malátnou myšlenkou, že je málo trpělivým posluchačem svých štamgastů. A teď hrozilo, že si ji bude muset vyslechnout po třitisícepětsetsedmdesátésedmé.

  Zvedla se v něm vlna. Vlna něčeho původně nespecifikovaného, jež se zhmotnilo ve výtrysk slin, bakterií a hlenů smíchaných se zvukovou vlnou výkřiku: "Tak dooooooooooosssssstttttttttttttttttt!!!" Výkřik takové intenzity, že jím sám sebe lehce polekal, preventivně vymrštil všech šest rukou a od litinového víka poklopu kanálu, jež zde sloužil namísto dveří, se odrazilo šest sakra ostrých nožů. Cink, cink, cink, cink, cink! A cink. Pak se upomenul o co go, že to křičel on, napomenul se, ba přímo se lehce pokáral a jal se drbat čtyřma rukama za uchem v tom místě, v němž mu zůstal brok z dědečkovy podomácku a po generace děděné brokovnice. Lehce si s tím bročkem, památkou na krásné dětství, pohrál a řekl: "Buď sou všichni v řiti anebo su v řiti." Zbylýma dvěma rukama se střídavě hladil po prsou a stehnech.

  Nula Půl Pád se přiopile uchechtl a s neartikulovaným slovním proudem: "Neplatím, nemám na to, tak dělám dluhy a neserte mě všichni!“, odešel vstříc periferii." Tečák po něm cvičně mrsknul nožem, jenže nula od nuly pojde a tak nic.

  Tečákovo nudné utrpení dosahovalo intergalaktickým rozměrů.

  "Tak to teda ne, to by teda nešlo." A začal přemýšlet, kde jsou všichni jeho kamarádi, štamgasti, hosté a vůbec všechna ta holota, která se v tomto baru tak ráda nechávala oškubat? V čem vězí zakopaný pes? O co tady sakra de?

  Tečák začal vzpomínat, co se vlastně v Baru U Krachující letecké společnosti v minulých dnech událo. Může z toho vzejít nějaké řešení?

  Zachránil opilou dvojici zahradních architektů, jež měla na svědomí podobu této nešťastné periferie. Jak? Velkého bílého králíka, jež tyto nešťastníky sežral, zahnal do kouta a tam mu v lítém boji šesti rukama, v každé držel jeden z jeho pověstných „nožíků“, rozpáral břicho a zaslintaná dvojice zahradních architektů vypadla ven. „Ha, pičo, to ti to trvalo!“ Uchechtnul se ten, co mu říkali KO, šťáraje se v nose. A poté, co Tečák skromně odmítnul nabídku jeho ženy KOové, že za odměnu dostane jejich budoucí dceru a polovinu Havaje, se sebrali a Tečák je už TÝDEN! na baru chlastat neviděl.

  Co si tak pamatoval, pod majitelem věčně ožralého psa Drugstora Babym (čti Bejbym) tento pes zdechnul. Za nevyjasněných okolností. Ztratila se mrtvola i Baby (čti Bejby). Policie konstatovala totální zalehnutí. Nebo slehnutí? Kdo si to má pamatovat. Naposledy byl spatřen již bez psa v podzemí na undergroundovém koncertě kapely Oslava narozenin. A výjimečně opilý!

  Slaďoučký Číňan Pan Li. Kde tomu je konec? Prý jeho firma zkrachovala a on vyletěl na dlažbu. A od té doby se prý z té dlažby nevyhrabal. Že by neměl háky, chechtáky, piky, prašule, děngy, peníze, many, prachy, smetí, litry, pětky, kila, bakule, love? Se Tečákovi nechtělo věřit!

  Výrobce Wodky Dula Samospravnaja. Ten padnul tak napůl. Jak je vlastně ta jeho historka? Je vůbec možné, že když něco Tečák setrvale poslouchal třitisícepětsetsedmdesátsedmkrát, že by netušil pointu? O Tečákově rychlosti kolují různé zvěsti, ale prostě netušil. Nevadí, stejně tu dnes byl. Prostě se z něj za jistých okolností stal Nula Půlpád. Pád impéria, výbuch kotle marmeládovny „Na zeleném dvorku“ či jiná temná historie. Jistě mu to někdy příště poví i po třítisíctépětistésedmdesátosmé. Tečáka z toho pomyšlení rozbolela hlava.

  Hr.Drn, ten zase někde jisto jistě dýluje ty jeho patáky, co se po nich všichni šklebí jak to umí jen on. Ok, ale kde je Hampejz? O tom mu jeho paměť nic. Nic a ne a ne mu něco říct. Tečák nervózně potahoval ze Startek střídaje 4 ruky na dvanáct cigaret. Zbylýma dvěma otevíral další karton. Objevím-li, kde vězí Hampejz, vyřeším záhadu všech svých štamgastů!

  A pak se nadzvednul poklop, Tečák zbystřil a dovnitř volným pádem s mega žuchnutím všech 276 Kg vpadla, spadla?, Volavka Sumčí (Ardea Siluris, HORÁKOVÁ, HAMPALA 2004). „Ty vole, Volavko, nevíš kde všichni vězí?“

  „Qwrrrrkkkkkkggggggghhhhhhhhhhhhh,“ zapěla ta pěnice a ukázala jedním směrem. „Tamqwrrrrkkkkkkgggggggghhhhhhhhhhhhhh,“ dodala a usnula na baru.

  V čase t 0.8 sec po Qwrkghu se Tečák s nedůvěrou otočil předpokládaným směrem, orientaci mu ztěžovala ozvěna toho mohutného Qwrkghu. V čase t 5.2 sec si Tečák prohlížel to místo kam Qwrkgh směřoval. V čase t 7.6 Qwrkgh utichnul. Byl to náramně vydařený Qwrkgh!!! V čase t 15.7 sec Tečák začínal mít matné tušení. V čase t 28.1 sec se v Tečákově mozku zrodil slaboučký elektrický impuls. V čase t 36.4 sec tento impuls Tečák lehce zaregistroval. Nikdo nikdy netvrdil, že by obsluha v Baru U krachující letecké společnosti byla bůhvíjak rychlá, ale teď se Tečák překonával. V čase t 47.1 sec si Tečák vzpomněl. A přesně v čase t 1:14:52 min si uvědomil, na co se rozpomenul. Jako jasný paprsek letící vesmírem mu vypálila myšlenka upomenutí do mozku díru, zlenivělé neurony se protáhly jako pod nárazem dobrého alkoholu a... Věděl! Věděl to! V čase t 1:15:33 min jím projela vlna štěstí. V čase t 1:15:37 min se Volavka Sumčí (Ardea Siluris, HORÁKOVÁ, HAMPALA 2004) docela tiše a spokojeně na baru převalila z jedné strany tváře na druhou. V čase t 1:17:03 min byl počáteční náraz štěstí ten tam. V čase t 1:17:04 min až t 3:25:00 min se Tečák ukecával, že to není a nebude a nemůže být pravda. Ano, přesně 127,96 sekundy, čili něco málo přes 2 minuty!!! V čase t 3:25:01 min Tečák, ač blondýn, zbělel. I chlupy na patách mu zbělely. Vousy s novým přelivem WELLA barvy Blond Nature, typ 10/03, také zbělely. Takové to bylo poznání. V čase t 3:25:02 min Tečákem projela esence hrůzy.

  V čase t 3:26:85 min, šílená rychlost, Tečák kopnul pět panáků a deci koly a pronesl památná slova: „Já debil, včera mě všichni tak nasrali, že sem je zavřel do skladu s chlastem a pivem! Panebože a Panenkomarjá Hostýnská, stojte při mě!“ úpěl nešťastně Tečák. „To zas bude! To manko, ty ztráty, ta pohroma! Já snad budu muset chytat myši a krást jim z pastiček chleba!!!“

  Třáslo se mu všech šest rukou, když v čase t 3:27:45 min odemykal sklad. Byli tam. Bylo tam veselo. Tekl tam alkohol proudem. A koupali se v pivu. Všichni Tečákovi kamarádi se smáli a ještě dlouho poté si vyprávěli, jaké to bylo krásné dobrodružství.

  Od té doby se pro změnu slehla zem po Tečákovi. V čase t týden poté je Tečák již týden nezvěstný.  Související články:
  Kterak Tečák rybařil (22.08.2006)
  Epitaf (23.08.2005)
  Tečákův návrat (22.11.2004)
  Tečákova smrt (29.06.2004)
  Horečka páteční noci (13.01.2004)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook