Maňa říkala

Dnešní datum: 28. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Vizionář


  Vydáno dne 10. 02. 2004 (2437 přečtení)


  Jsou tři ráno. Já nemůžu jako obvykle spát. Proud myšlenek je nezastavitelný. Už poněkolikáté stávám s postele a pracuji na nové koláži. Snad mě to unaví. Snad?


  Slyším detonaci laviny svateb. Každý známí se chce ženit. Láska? Kalkulace? Strach? Přeji jim to. Důležité je tvořit. Je jedno zda děcka, nebo zdánlivě bezhodnotná díla. Nedá se to zastavit. Člověk to má v sobě: pudy, emoce, labilitu. Někdo je v klidu. Já jsem jako zase sud se střelným prachem. Opil bych se, ušoustal se, zdrogoval se, jenom abych zastavil ten podělaný mozek.

  Nejde to. Jsem vizionář.

  Vidím Jarka jak se spokojeně houpe na laně. Je oběšený. Kolem jde Klárka a veze dva kočárky. V jednom je malý Fík v druhém opilí Konig. Konig řve že chce na Kaču a dostává od Klárky napít. Pak usne hlubokým spánkem. Přistává vrtulník, aby vyprostil Jarka. Z helikoptéry vyskakuje Babinský. Podívá se na skálu pak na nás a povídá „ necháme ho tady, v horách je každý sám za sebe“. Než se vůbec na něco vzmůžeme, vrtulník je pryč.

  V kapse mi zvoní mobil. Volá mi Lipan. Říká mi, že se s Martou mají dobře, a zda-li pak vím jaký je rozdíl mezi velkou zátěží a malou zátěží. Začínám se ironicky smát. Klárka nechápe proč. Jarek začíná ožívat. Mistrně se vyprostí ze spletě lan a spouští se k nám. Nevěřím vlastním očím. Jarek lakonicky pronese, že to byl jen trénink. Sbalí si věci do batohu a jde domů, dívat se na televizi.

  Musím si dát pivo. Dnes toho bylo trochu moc. V hospodě potkávám Vaďuru. Je jako obvykle sám. Janička mu před šesti lety utekla s jedním vykutáleným svalnatým zelinářem. Čeká na Plačka. Ten je také sám, ale přesně neví proč a už vůbec netuší kam se poděla jeho manželka se čtyřmi dětmi. Chtějí s Vaďurou založit esreóčko a živit se hudbou. No nevím.

  Mám v sobě desáté pivo a jako obvykle melu nesmysly, když tu přichází Hampejz s Matýskem. Chci se ho zeptat, jak je Helenka spokojená se svým novým švédským přítelem, ale hrozně se mi motá jazyk. Hampejzovy také. Posunky se domlouváme, že si zítra určitě zavoláme. Konečně usínám…………..  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook