Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Praha Ruzyň aneb cesta do Šmédska


  Vydáno dne 20. 01. 2004 (3174 přečtení)


  Úžasné odpoledne slečny BB na mezinárodním letišti.


  Sedím si takhle s Miškou a bráchou u kafíčka a vychutnávám si poslední okamžiky se svým milým. Letadlo letí za 45 minut, kufr a lyže jsou už odbavené. Teď už jen zbývá pronést nadměrné příruční zavazadlo plné chlastu přes zbývající kontroly.

  Malinko začínám být nervozní, přece jen mám být v Gate B4 30 minut před plánovaným odletem. Ale Miška, zkušený cestovatel, velí zůstat: „Máme hafl času. Tam si za 5 minut!“ No, já sice v duchu doufala v ňákou lahvinku a parfém v bezcelní zóně, od toho tam ta zóna přece je, že, ale nechť.

  Konečně Miška zavelel: „Možem!“. A tak to začalo. První odbavovací sranda zvaná Pasová kontrola a fronty jak prase. Stoupnuli jsme si samozřejmě do fronty, která je pro všechny a tak se není čemu divit, že se před nás nacpali nějací asijští běženci. Normálně nás drze předběhli. A bylo jich asi 10 a nejrůznějších velikostí. V tu chvíli začali hlásat, že u B4 začalo odbavení cestujících letících se společností Snowflake do Stockholmu. Bezva. Začínám být nervózní trošku víc, ale Miška je v klidu. Uběhlo dalších deset minut, klepou se mi nohy a brečím. Miška se rozhlédne kolem a řekne, že obfrontu vedle to de rychleji, protože se tam odbavují CZ a EU only. Zvažuju možnosti co dál. Jediné co mě zachrání je předběhnout se. Tak du na věc.

  No tak jsem poprosila nějaké chlápky v obvedlejší frontě, aby mě pustili. Mluvila jsem na ně česky a oni si ze mě utahovali, že se mnou budou mluvit jen anglicky, protože jsme už v EU. Tak jsem tam něco plantala, že moje letadlo je „almost leaving“ a oni se furt uchechtávali, ale nakonec mě pustili. Pak jsem doběhla ke Gate B4, kde byly dvě fronty. Sakra, samozřejmě že jsem si stoupla do té pomalejší. K tomu se tam odbavovala tři letadla do Frankfurtu, takže to šlo taky docela ztuha a už jsem se celá třepala, protože furt něco vyvolávali o Snowflake do Stockholmu a aby toho nebylo málo, tak paní, co mě kontrolovala tu příruční tašku tím laserem či co to je, mi řekla, že ji musím ukázat tu kameru. Já že je to foťák a že je až na spodku mého příručního zavazadélka, ale byla neoblomná, tak jsem foťák vytáhla. Chvilku jej zkoumala a pak se ještě ptala, zda ty vody (chápej, sudové víno) co tam mám, jsou origoš balené, zmohla jsem se jen na přikývnutí, ale třepkaly se mě tak ruce, že jsem nedokázala vrátit foťák do obalu a nepodařilo se mi ani zavřít tašku. K letadlu jsem tedy utíkala s taškou rozeplou, věci mě málem povypadávaly a ještě před tím tunelem do letadla byla další kontrola a tam zase pátrali po nadměrných zavazadlech a jestli jsem neměla nadváhu. Já a nadváha? Drzost! Podle dobré rady mladého muže u úplně prvního odbavování, jehož jsem zpracovala pohledem a nemusela tak platit 30 euro za o malinko težší kufr (rozuměj, o 6,3 kg) jsem zatloukala.

  Divně na mě civěli, asi jsem jim prišla podezřelá, leč pustili mě. Pak už jen zeleným tunýlkem a byla jsem v letadle. Na sedadlo jsem se skácela celá zpocená, fakt ze mě teklo, nepřeháním. Dala jsem si homeo proti blbě a tak do pěti minut jsme se rozjeli. Bylo to o fous. Během letu jsem vytáhla řízek a protože jsem měla žízeň a nechtělo se mi nic kupovat v letadle, zapíjela jsem ho bílým sudovým. Výborné!!! Let byl v poho, seděla jsem u křídla, ale viděla jsem pěkně. Teda nad Evropou enom mraky, ale moře se krásně ukázalo a pak celé zasněžené Šmédsko.

  Na Arlandě (šmédské letiště) mě trošku zkoumali, i švédsky se cosi ptali, no ale jak viděli, že se mnou žádná pokecačka nebude, tak jsem mohla jít. Nemohla jsem prvně najít zavazadla, trochu jsem se tam motala, haha, to zase byla švanda. Cesta vlakem do Falunu už proběhla úplně normálně, baštila jsem řízky a zapíjela je vínem. Tož takový su já cestovatel!  ( Celý článek! | Autor: Bébéčko | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook