Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Horečka páteční noci


  Vydáno dne 13. 01. 2004 (3418 přečtení)


  Ležím doma v posteli se zánětem středního ucha a zpocen zvýšenou teplotou dosahující maxima 39,5 °C zchladil bych se dobrým točeným pivem.


  Kráčím periferní ulicí tak ubohou, že se sama stydí za svůj původ a tak se alespoň pokouší uhnout před mým pohledem, všelijak se krčí, ba přímo jako by se pokoušela zmizet. K oboustranné smůle se jí to nedaří. Je to přeci jen ulice a není jednoduché skrýt domy navržené opilou dvojicí zahradních architektů, obchodní pasáže navržené společnou kocovinou, nároží zborcená a fasády tak šílených barev, že jejich inspirace musela být financována z … prochlastaného grantu EU – VALE Microregions. Tak ta nebohá ulice alespoň zhasíná tu poslední sodíkovou lampu, jež by z fleku mohla svědčit ve svůj neprospěch ve sporu, bylo-li zavedení elektřiny vítězstvím nad plynovým osvětlením. Pokud by ovšem takový spor vůbec někoho zajímal. Jdu do baru „U krachující letecké společnosti“. Divný název i pro bar na periferii periferie bezvýznamného města okresního formátu. Než zrušili okresy. A zahradní architekty sežral velký bílý králík.

  Zvedám těžký litinový poklop kanálu jež slouží za vchod do výše jmenovaného podniku, ze země se vyvalí kužel světla, odrazí se od smogu nad městem a poté se s neskrývanou úlevou rozplývá v jeho poklici. Po dlouhé době se může nadechnout. Kužel světla prosvěcuje dým stoupající vzhůru v podivné směsici s randálem tvořeným změtí hlasů, hudby a zvuků jež by chtěli být hlasem. Nebo hudbou.

  Spustím se dolů po žebříku a jsem pohlcen. Do baru „U krachující letecké společnosti“ chodí jen vybrané existence. Žádné trosky, teprve krachujeme. Báječně zapadám. Ozdobou tohoto baru je barman. Asi dvouapůlmetrový blondýn s rudým knírem. A šesti rukama. Se šesti neskutečně rychlýma rukama. A dlouhým, rychlým krokem. A věčným dýmem Start vetknutým mezi rty. Je tak rychlý, že když si objednáte pivo, okamžitě ho postaví před vás. Pokud v tu chvíli mrknete, nebo se jen lehce otočíte bokem, či si kontrolujete peněženku, už to vaše pivo stojí před někým jiným. Přestože jste ho již zaplatili. Na baru to vypadá dost bizarně. Šestice dospělých lidí soustředěně pozoruje napjatým pohledem jedno kolující pivo a pokouší se neztratit jej z dohledu. Platí pokaždé, jakmile to pivo přistane před nimi. Pokaždé mrknete nebo si zkontrolujete vrácené peníze. A pokaždé už to pivo skončí před někým jiným. A tak stále dokola.

  Přesto se dá v tomto baru opít. Vlastně, krom té zoufalé šestice na baru, jež propadla barmanovým pivním skořápkám a jež platí v naději, že se nakonec napije, jsou tu už všichni opilí. Hodně opilí. Nejvíce opilý je pes s podivným jménem Drugstor a ještě podivnějším pánem. Ten majitel věčně ožralého čokla se myslím jmenuje Baby. Prý je na holky. Ale tomu se nechce věřit. To by bylo hodně zvláštní. Nikdo jej nikdy neviděl s holkou odcházet. A v tomto baru není nikdo na holky. Ani slaďoučký žluťásek - Číňan pan Li.

  Štamgasti vědí své. Pivo se tu moc nepije. Vlastně kromě té zdařilé atrapy, s níž se hraje na baru, což hráči nemohou při Tečákově, barmanovo jméno, rychlosti postřehnout, tu ani jiné pivo není. Pije se tu tvrdý alkohol. Wodka značky Dula Samospravnaja. Dárek od těch, co řídí naše město. Aby nemuseli brát úplatky, prodávají svůj načerno pálený alkohol. A sem tam si pak nevezmou úplatek. Pokud tedy každý pátek vypijete dost Wodky. A v sobotu v místním kojeneckém ústavu těhotných sester „Na dvorku“ znovu napálíte. Báječně zařízené.

  Jak se k Wodce dostat? V každé rundě objednané ke stolu musí být panák a malá cola pro Tečáka. Ten na baru přehodí pivo, hodí rundu na stůl, přehodí pivo, zkasíruje, přehodí pivo, dá si s vama panáka, přehodí pivo, prohodí s vama kus řeči a pivo na baru, špatně vám vrátí, přehodí pivo, zakleje, prohodí pivo a je zpět na baru aby po sedmé přehodil pivo. Je sakra rychlý. Tak jako jeho dlouhý nůž za pasem, brokovnice pod barem a vůbec všechno co je s ním jakkoliv spojeno. Všechno je s ním sakra rychlé. Všechno!

  Dám s Tečákem rundu a pobaveně pozoruju hrající zoufalce na baru. Zajímavá je Tečákova volavka. Volavka o hmotnosti neuvěřitelných 276 Kg. Volavka Sumčí (Ardea Siluris, HORÁKOVÁ, HAMPALA 2004). Není se pak čemu divit, že doposud to pivo nikdo nevyhrál. A díky šikovné Tečákově volavce to pořád někdo zkouší. Vlastně do té doby, než dojdou peníze. Okamžitě je nahrazen někým jiným. Čekám na přátele, ty krásné existence co sem spolu se mnou tak hezky zapadají. Mám už dvanáctou rundu s Tečákem, kluci nějak nejdou a mě se chce spát. Přeci jen mám tu horečku, su unavený a musím si vzít prášky Hr. Drna. Místní šaman na stavy změněného vědomí. Spolu s Patem. A teď už spát…  Související články:
  Kterak Tečák rybařil (22.08.2006)
  Epitaf (23.08.2005)
  Tečákův návrat (22.11.2004)
  Tečákova smrt (29.06.2004)
  Tečákova dobrodružství (20.02.2004)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook