Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Paní Španělů aneb Cesta tam a zase zpátky


  Vydáno dne 06. 11. 2003 (2576 přečtení)

  Část I. – Společenstvo cestovatelek

  Naše velká cesta nám začala velmi kvalitně. Sice se nám podařilo odjet ze správného místa ve správnou hodinu, ale vzápětí se nám podařilo netrefit nájezd na plzeňskou dálnici, takže jsme se po půlhodinovém snažení /Hostivice a přilehlé vesnice jsou velmi přátelské/ ocitly opět v Praze. Po radosti z toho, že se nám vysněnou dálnici podařilo nakonec trefit, jsme se okamžitě ocitly v zácpě /lepší stupeň č.4/ , kde jsme byly dalsí tři čtvrtě hoďky. Nicméně tím naše cestovní útrapy skončily a v Barceloně jsme byly za luxusních 16 hodin.
  Cestovni pikanterie: 1/ na španelských hranicích nebyla ani noha – kdo by tam taky v 7.00 byl - a 2/ jakmile jsme je překrocily začalo pršet!

  Část II. – Dva byty

  Když jsme dojely přímo do Barcelony, tak pršelo už velmi hustě, Pza.Espaňa jsme sice našly, ale místo na parkování ne, takže jsme nakonec po milé projížďce okolo Sagrady zaparkovaly v místním Hypermercadu. Poté se nám dokonce podařilo najít ulici, kde má škola být a – světe div se – stojí tam a po dnešku můžu říct, že o nás v podstatě i vědí. Nicméně ohledně ubytování nás čekalo ještě hodně překvapení. Když jsme dorazily na adresu, kde nás měla čekat seňora Parera, tak tam samozřejmě nebyla. Ale byla tam partička 3 kousků /2x žena 1x muž/, všichni z Čech a byt , který údajně má být pro 6 lidí a kde jsme všichni měli bydlet byl poněkud nedostavěný. Např. otevřeš dveře do místnosti a místo stropu je tam nebe, nesplachuje záchod atp.

  Potom dorazila Sňr. Parera, která se tvářila, ze nám tímto bytem prokazuje velkou čest. Když jsme ho odmítli, tak nám – patřičně naštvaná -dohodila ještě jeden byt, který byl sice lepší, ale do koupelny by se chodilo přes ložnici, ve které stála pračka a v jedné pidimístnosti byla palanda. Po opětovném vzbouření s námi odmítla Parera dále jednat a ujal se nás seňor Duch, ze kterého vypadl byt, ve kterém jsme teď. Je pro 8 lidí, blízko školy a blízko Pza. Espaňa. Takže je vidět, že nakonec všechno jde! Sice se mi během první noci podařilo rozlehnout postel, ale co – ma?ana!

  Jinak musím říct, že překvapuju sama sebe a jsem schopná nejen rozumět, ale dokonce i mluvit, byť zatím jen o ubytování, jídle a cestování. Počítám, že až ve středu začne škola, tak začnu mluvit trochu jinak!

  Část III. – Návrat Elmíry

  Coming soon……Estreno en diciembre!

  Počasí nám vcelku přeje, i když poté, co jsem včera rozeslala zprávy, že je tady ve dne v noci 20 stupňů a hlavně poté, co jsem si vyprala kalhoty a boty , začalo samozřejmě pršet a prší celý den a má pršet i zítra a pozítří, tak doufám, že to tady nakonec nedopadne jako v Macondu a nebude pršet celou dobu. (Ano, ano, zase čtu Sto roků samoty). Škola je tu velmi španělská, řekla bych. Jako vše je to zde "maňana". První den ve škole nám nejprve odpadla první hodina, protože nedorazil vyučující – kvůli nemoci a poté odpadla i druhá hodina, protože nedorazil vyučující – nevědělo se proč. Poslední, a to třetí hodina, kterou jsme mohli absolvovat, byla přednášena anglicky, takže jsem začínala mít pocit, že si tady té španělštiny opravdu užiju! Nicméně druhý den to vypadalo, že vše je tak, jak má být, protože všichni vyučující dorazili a odpřednášeli (hlava mě začala bolet po hoďce a půl, ale už se to začíná zlepšovat). Problém nastal až ve čtvrtek, kdy během druhé hodiny vypnuli proud. Všichni Španělé, včetně vyučujících, vylezli před školu a vesele konverzovali a kouřili jednu za druhou. Asi tak po 20 minutách, kdy jsme my všichni ostatní poctiví cizinci čekali ve třídě, kde bylo samozřejmě normálně vidět, protože to bylo za dne bílého a v místnosti plné oken, přišla jedna studentka a prohlásila - No hay luz, no hay clases! , coz znamená Není světlo, není vyučování – no a – vyučování odpadlo na zbytek dne! Zkrátka řeknu vám, kam se hrabe nejen Bitner, ale i české školství ..... to se nedá srovnávat! Jinak myslím, že než se vrátím, tak napíšu svoji vlastní konverzaci. Krome jiného bude obsahovat témata:

  - NAKUPUJEME: nakupujeme gorro de goma neboli koupací čepici (je moc hezká a moc zelená a už jsem v ní i byla plavat a bez ní to tu zkrátka nejde)
  - NA POŠTĚ: posíláme do Čech problémový balíček, který je težší než 2 kila
  - OPĚT NAKUPUJEME: snaha o zakoupení izolepy na znovuzalepení balíčku poté, co jsme balíček na ulici otevřeli a vyndali z něj věci vážící 200g, abychom docílili kýžené váhy.
  - NA ULICI: na křižovatce žádáme okolojedoucí řiďiče o zapůjčení kabelu na dobití zcela vybité baterie poté, co se nejprve pokusíme auto roztačit okolo bloku (vše samozřejmě v centru Barcelony za plného provozu)
  - V BARU NA JÍDLE: snaha o pochopení jídelního lístku (bez slovníku), resp. Menu del dia (bez slovníku) = naprostý neúspěch + totální prežrání a přiopití, ale vše naštěstí za rozumnou cenu.

  Na dalších tématech postupně pracuji. Stačí už jen sehnat vydavatele, ale myslím, že se to určitě bude dobře prodávat. :-) No zdá se, že jsem napsala už dostatečně dlouhý email, takže se mějte krásně a já se zase za čas ozvu!  ( Celý článek! | Autor: El-Míra | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook