Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Skřítci marmeládníci


  Vydáno dne 22. 09. 2003 (3530 přečtení)


  Když jsem se zhruba před rokem od rozřechtaného pana Kö, na jeho svítící očiska dodneska nemožu zapomenout, na Kači během konzumace piv a nějakých kořalek dozvěděl, že budoucím manželům Anatosenapijemovým jako společný svatební dar zakoupíme stroj na výrobu domácích marmelád, stálo mě to pětikilo a bral jsem to jako skvělý nápad. Leč rok se s rokem sešel a pomalu měním názor.


  Nevím, zda-li jste již zažili situaci, kdy soustředíce se na nějakou důležitou činnost typu milování se, čurání do třetího okénka mřížky kanálu zprava a druhé zhora či přepočítávání rohlíků před pokladnou s nevrlou pokladní, Vás z této bohulibé činnosti vytrhlo zvonění telefonu a na displeji Anatosenapijemovo jméno. Pokud to zvednete a z telefonu se ozve:

  "Hehe," ten zvuk se nedá napodobit, ale pan Kö vám to za pivo rád předvede, "co děláš dneska večer?"

  a vy odpovíte: "Mám volno, děje se něco?" či jinou tomu podobnou volovinu a po několika neidentifikovatelných zvucích, tuším, že jimi snad projevuje radost či co, vás požádá o asistenci při vaření marmelády, vězte, že jste pravděpodobně ztraceni.

  Já tuto chybu udělal již několikrát, naposledy včera, a po té zkušenosti jsem pevně rozhodnut nebrat mu telefony, ba ani, teď už jeho manželce, JaVě Anatosenapijemové, protože jejím oblíbeným trikem je někam odjet a srdcervoucím hláskem poté telefonem žadonit o pomoc. Cituji: "Pro toho mojeho miláčka, chudinku, on by to sám nezvlád." Chápete, chudinku? při jeho 150 kilech? a nezvlád, jak rafinovaný dialekt! No, takže jdete pomoct a vrátíte se v totálně zbědovaném stavu, ráno nevíte kde ste a čí ste, hlava bolí, strašná žízeň a v žaludku jak po litrech horké marmelády.

  Proto jsem se rozhodnul vás varovat a pokud už tu chybu uděláte a přijmete jeho nabídku a zároveň žádost o pomoc při výrobě marmelády, dejte si bacha na několik jeho rafinovaných triků, jejichž výčet, jistěže neúplný, protože během procesu obvykle po 6-7 hodinách nastupuje ztráta paměti, vám přináším.

  Trik první
  "Kolik mám dat do ledničky piv? Když jich tam dám málo, budeme mět žízeň a teplé sa to nedá pit, dám jich tam co nejvíc, ale mosíme to pak vypit, ono by to do rána zmrzlo!"
  Pokud přistoupíte na tuto jeho oblíbenou hru, jste na 80% ztraceni!

  Trik druhý
  "Než začnem něco dělat, mosíme si dat panáka!" Dáte si sním panáka. "Ty vole, to je dobrota, ale je to moc ledové, necháme to tu chvílu oteplat, pak to bude lepší!"
  Pokud přistoupíte na tuto hru a teplotu láhve kontrolujete pravidelně, jste ztraceni na 110%.

  Trik třetí
  "Ty, tož sem ti minule vařil marmeládu z třešní, šak je to docela dobré, poď to ochutnat, už sem ju skoro celou sežral, toto je vzorek odložený do archívu a tu mám eště odložený pro kohosi litr, no, včera tu býl na návštěvě Tap, trochu ujídal, sakra, to už snád néni ani půl litra, co já jim enom dám, no, ale tobě eště na ochutnání zbylo, tu máš užičku, tož co na to říkáš, dobré, ne?"
  Pokud si dáte jen jednu lžičku, jste ztraceni na 5%.

  Trik čtvrtý
  "Chlapi, šak sa to pomalu učíme, ale cosi sem už navaříl, uděláme mini košt marmelád! Estli poznáte, z čeho sou navařené."
  Pokud opravdu poctivě sežerete i tu marmeládu ze šípků, jste ztraceni na 40%.

  Trik pátý
  "To sa mosí chutnat, nejlépe, když je ta marmeláda hustá tak na 55%, tomu sa říká královská marmeláda a ti strécové to poznají jak sa kolem toho dělají ty bublinky."
  Samozřejmě, že to hledání královské marmelády provádíte zhruba od hustoty 40% do hustoty marmelády 60%. Pravděpodobnost zatracení je 45%.

  Trik šestý
  "Tož ty si aspoň pomocník, né jak ti jiní, co sem dondů a eném sedí, poď, na to se napijem!"
  Pravděpodobnost zatracení 15%.

  Trik sedmý
  Vyprávění o legendárním vařiči marmelád, jeho strýcovi, prokládané obdivnými přípitky, popř. koštem jeho marmelád.
  Pravděpodobnost, že vás zničí právě toto je 30%.

  Trik osmý
  Tento trik spočívá v tom, že kombinuje všechny triky dohromady. Pokud jste zavčasu neutekli, pak pravděpodobnost je naprosto nahovno počítat, neboť jste již ztraceni.

  Protože si již připadám jako veterán a po včerejší meruňkové marmeládě se mně brká ještě teď, přidám závěrem několik rad.

  1. Nepřijímejte vůbec jeho nabídku!
  2. Pokud už tak z bláhovosti či pitomosti učiníte, vezměte sebou děti a až půjde do tuhého, vymluvte se, že už musíte jít dom, že dítě musí, cokoliv, na důkaz tam teatrálně mávejte posranou plenkou a pokuste se jí přiložit pod hrnec s marmeládou.
  3. Poproste někoho, ať pro vás v určenou hodinu přijede a za každou cenu vás z tama odtáhne dom dle domluvy.
  4. Jeďte tam autem, ale to moc nefunguje, pokud nejste zásadoví.

  Víc těch rad nevím a protože vaření marmelády je záležitost silně návyková, děsím se chvíle kdy na mobilu zabliká - Anatosenapijemák!  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook