Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Sumec v trojobalu


  Vydáno dne 25. 08. 2003 (11020 přečtení)


  Přece jen mi ten Toník nedá spát. Když sem sa ráno vzbudíl po flašce vypitého Ferneta, mrknul sem na Maňu a zjistíl sem, že ten předchozí recept byl zase plný chlastu. Přináším Vám tedy cele rodinný a lihuprostý recept.
  Ingredience:

  • Sumčí maso
  • mouka, vajíčka a strouhanka
  • sůl
  • Rama na smažení

  Jak na to:

  Je potřeba chytit Sumce. Všichni víte, kde Sumec žije. V našem revíru je to pěkná škodná. Už se o něm píše i na slovenském webu. Dovolím si citovat z www.sumec.sk:

  "Sumec západný je najväcšia sladkovodná ryba žijúca u nás.

  Charakteristika:

  Jeho široké telo a pomerne velká papula sú charakteristickým znakom. Papulu sumca tvoria masívne celuste a sánka. Po celom obvode okraja papule sú v úzkom kruhu husto osadené krátke, ostré zúbky, pripomínajúce drobné ihlicky. Na podnebí celuste sa nachádza ešte jeden rad týchto zúbkov slúžiacich hlavne na posúvanie koristi do pažeráku. Z okraja sánky vyrastajú 4 krátke, nepohyblivé fúzy. Z okrajov celuste dva velmi dlhé fúzy, siahajúce až do 1/4 tela. Týmito fúzikmi dokáže sumec velmi dobre pohybovat. Sú v nich uložené hmatové bunky, pomáhajúce sumcovi pri hladaní potravy a pri orientácii. Za nimi sa nachádza pár malých ocí. Oci sumca prezrádzajú že ide o nocného dravca.

  Za análným otvorom je velmi dlhá análna plutva, tiahnúca sa pozdlž až ku chvostovej plutve.

  Sfarbenie sumca zodpovedá v akej lokalite sumec žije. Chrbát môže byt sivomodrý, hnedastý, tmavosivý až zelenohnedý. Nevylucuje sa ani cierna farba. Boky sú svetlejšie, casto pripomínajú štruktúru mramoru. Najsvetlejšia cast tela je brucho. Niektorý jedinci majú brucho sivé až biele. Sumec sa môže vyskytovat aj v albinotickej forme, no takéto prípady sú velmi ojedinelé a velmi vzácne."

  Pokud se Vám podaří našeho Sumce chytit, máte vyhráno a postupujte následovně. Sumčí maso je opředeno nejednou pověrou. Jeho maso není cítit bahnem a zvláště u mladších a menších jedinců není ani příliš tučné. To se bohužel našeho Sumce netýká. Není nejmladší a tučný je dost. Mrtvého Sumce je potřeba stáhnout z kůže. Odřežeme hlavu a kůži ostrým nožem nařízneme od hlavy, která tam už ale není, čili od toho místa, kde byla, směrem k ocasu. Pak taháme za kůži, prostě jak když si sundáváte ponožku, tak ho stáhnete. Jde to, nesmíte se bát. Protože náš Sumec má velmi tučné maso, je potřeba ořezat přebytečný tuk. Ten pak můžete vyškvařit a dávat dětem. Chutnat jim to věru nebude, ale získají tím Sumčí vlastnosti. Tak se ale ptám, je o co stát?

  Sumčí maso nakrájejte na kostky tvaru krychle o velikosti hrany 3 centimetry. Kostky nasolte a nechte chvilku odležet. Pak je obalte v mouce, pak v rozšlehaném vajcu no a pak ve strouhance. Na pánev nalejte Ramu na smažení a kousky Sumca osmažte. Podávejte bez přílohy, protože přes jednoduchost tohoto receptu, výsledek je překvapující!!! Může za to Sumčí maso. Zapíjejte sodovou vodou a dávajte bacha na děcka, ať sa tou dobrotou nezadáví.

  Sumčí hlava je ceněná trofej a tak ji nechte vypreparovat a ukazujte návštěvám.  Související články:
  Lovecká sezóna začíná - křepelky na víně (24.09.2008)
  SOUTĚŽ VE VAŘENÍ PIVA (01.04.2008)
  Vynikající likér z ledových kaštanů (03.12.2007)
  Kulinářský večůr II. (09.11.2006)
  Lipan v horké vodě (07.07.2004)
  Candát na Fernetu (26.07.2003)
  Kunčí gulášek na cibulce (28.04.2003)
  Šneci - pomocníci v manželství i při povodni (23.04.2003)
  Jak zabít žábu (14.04.2003)

  ( Celý článek! | Autor: Hampejz | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook