Maňa říkala

Dnešní datum: 29. 06. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  To bylo tenkrát v Kysaku


  Vydáno dne 24. 08. 2003 (3647 přečtení)


  Kysak? Co to je? Pro někoho prázdný pojem. Pro někoho malá ves. Pro mne vzpomínka na prázdniny , při které se ještě dodnes třesu hrůzou, nebo pukám smíchy / záleží na hladině/.
  Psal se rok 1993. „Mohli bychom jet někam na čundr“ povídá Babinský , práskající si bičem na dvorku. „Dade rozumíš, pěkně naskočíme na nákladní vlak a pojedem na východ!“ provolával skrz rány, které vyluzoval jeho bičík.
  07.08. 1993 Žilina

  Čtyři blbci: Bab, Dad, Flek a chudák Stehno stojí před železničním mostem u nádraží a snaží se naskočit na kolemjedoucí nákladní vlaky. To se jim asi po šesti hodinách povede. „A jedeme na východ hurá!!!“ provolává Bab štěstím.

  08.08. 1993 Vrůtky 3:30 SEČ

  Asi po půl hodině dojeli čtyři blbci do 30km vzdáleného města Vrůtky, kde nákladní vlak končil a vše začalo znovu: Honička z osožákama, líbání se s Babinským abychom oblafli osožáky a naskakování na nákladní vlak. Jel rychle, vymrštil jsem se a drapl jsem madlo a vlak mě začal unášet do dáli. „Kurva zase nikdo nenaskočil, sám nejedu“ povídá Babinský vyskakující z onoho vlaku. „Babi já su naskočený!!!“ volal jsem zoufale. „ Kurva, nemožeš říct dřív!“zahulákal a bez problému naskočil znovu. Flek nevěřil svým očím, ale když si uvědomil že by zůstal jen s chudákem Stehnem, skočil po jedné s voznic na prázdném vagónu, určeném pro přepravu dřeva. Já jsem utíkal jako o život abych našel Babinského s Flekem. Zrovna když jsem běžel po sérii vagónů určené pro přepravu dřeva, slyším volání o pomoc. Chudák Stehno visel na jedné z voznic a marně se snažil přitáhnout na nákladní plošinu. Vší silou jsem ho popadl za batoh a vytáhl jsem ho nahoru.Vlak vjížděl právě do prosvětleného nádraží. Já jsem stačil ještě vylézt na vagón z uhlím a skočit šipku do jednoho z rohů vagónu abych se ukryl před nádražákama. „Pakuj jinam tady je obsazeno!!!“ zasakroval Babinský choulící se s Flekem v rohu, právě když jsem neodvratně přistával na jejich tělech. „Dobrých lidí se vejde“ odvětil jsem s klidem a velkým oddechem, že jsem konečně našel své druhy. Chudák Stehno projel celým nádražím jako opalující se krasavice na jedné z plošin vagónů pro přepravu dřeva, za hlasitých poznámek přiopilých dělníků, kteří čekali na normální vlak „Hlavně nenápadně idiote!!!“ rozčiloval se Babinský, po té co chudák Stehno se asi po půl hodině probral ze šoku, a jaksi se doplazil až na náš uhlák. Pak už bylo jen seskočení v Košicích. Týden neuvěřitelných tortur ve světle našeho vůdce Babinského, jenž by vydali na celou knihu a pak cesta domů, samozřejmě jak jinak než nákladním vlakem.

  16.08. 1993 Kysak 4:30 SEČ

  Kysak leží asi 10 km západně od Košic. Babinský vybral tuto obec jako ideální místo pro náskok na vlak, jelikož Košice se mu zdáli moc velké. Po třech hodinách marných pokusů o nalodění jsem ležel v trávě u kolejí a kouřil cigaretu. Ostatní klimbali, jen Babinský se pořád, jako smyslů zbavený, pokoušel naskočit na vlaky, které kol nás projížděli velkou rychlostí. „Vypadáš jak starý rozzuřený motýl“ počastoval jsem Baba vtipnou poznámkou. V tom okamžiku se Baba držel madla a mizel do noci. „Jaja Dada starý motýl jaja“ zavolal na mě s neskrývanou radostí. „Kluci Babi naskočil!!!!“ hulákal jsem na zbytek posádky. V tom Flek. o kterém jsem si myslel že je v limbu, se nečekaně rychle vymrštil a skočil šipku po nárazníku posledního vagónu. Vyšlo mu to a Babi měl spolucestujícího. Zbyl jsem jen já a chudák Stehno, velmi nešťastná kombinace. Jel pomalu, skočil jsem, držím madlo, jsem štěstím bez sebe, chudák Stehno volá že také jede, jsem pořád štěstím bez sebe a jen tak si visím na madle a pak náraz, tma a nic. Probírám se v kolejišti. Po pravé ruce jezdí vlaky na Žilinu, po levé na Prešov. Ležím v tomto dopravním soutoku a nemůžu se ani hnout. Co se stalo? ptám se sám sebe. Najednou mi to dochází. Jak jsem si tak euforicky visel na madle, zapomněl jsem přitáhnout nohy a dostal jsem plný zásah do češek pod koleny od skříně na mazání výhybek, což mě zcela ochromilo. Nemohl jsem se hnout ani o milimetr. Ležím v kolejišti a přemýšlím o budoucnosti a hle! Hnul jsem malíčkem, pak palcem atd. Po půl hodině jsem rozhýbal celé tělo a konečně jsem se odplazil z kolejiště na silnici. Tam jsem se narovnal a začal normálně chodit!!! Obešel jsem celý Kysak a ocitl se zase na železničním mostu. Sedl jsem si, že počkám zase na nějaký vlak a najednou prásk!!! Do mostu uhodil blesk a během minuty se rozpoutalo neuvěřitelné krupobití. Nejkratší cesta na nádraží vedla po železničním náspu. Dal jsem se do sprintu, když tu skrz krupobití uslyším: húúúúúúú. Otočím se a vidím za svou prdelí lokomotivu. Skočil jsem šipku a skutálel se z 12m vysokého náspu do kukuřice, při čemž jsem se vydatně praštil do hlavy. Ležím si tak v kukuřici, padají na mne kroupy, kolem šijí blesky a já přemýšlím o ¨budoucnosti. Pak zase prdl blesk tak blízko mne , že jsem se dal na útěk. Proběhnuvši polem jsem narazil na nějakou lesní pěšinu, po které jsem běžel do prudkého kopce, když tu strom mi spadl do cesty. Lehce jej přeskakuji, pak běžím z kopce a konečně NÁDRAŽÍ KYSAK!!!. Na nákladním peronu pod stříškou jsem konečně v relativním bezpečí. Z batohu vytahuji igelitovou tašku do níž jsem si prozřetelně dal náhradní oblečení. Za chvíli sedím celý v suchém ,pálím jednu marsku za druhou a bilancuji situaci:
  1. hotovost: 20 czk
  2. jídlo: žádné, vše má Baba
  3. ostatní: vše mokré jen pět suchých marsek v mýdlové krabičce
  4. vzdálenost domů: 400km
  5. zranění: kulhám, odřeniny po celém těle, třeštívá hlava
  6. čas: 7:30
  řešení: Jdu se za 5 czk vysrat a uvidím. Seru a vše vidím beznadějně. Vycházím z hajzlu- beznaděj. Myji si ruky a najednou za zády slyším přiopilý hlas „ Si akýsi smutný či čo?“Povídá asi dvoumetrové chlapisko . Ha dobrák !!! říkám si v duchu Záchrana přišla sama!!!. „Čo sa prihodilo? Móžem ti hoci ako pomocť?“ Já povídám“Dobrý den vzácný pane, okradli mě a já nemám na cestu domů. Mohl byste mi zapůjčit 100Korun? Nechávám tu svou občanku a vše pošlu zpět složenkou. „ Chlap mě zničehonic chytil pod krk, vytáhl na peron a řval na celé kolo: „Vidíte ho čehúna! Vraj ho okradli! Tuná na Slovensku! Či sa tu krade lebo čo? Nádraží začalo vřít „Daj mu sopljakovi cez kebezňu!!!,ať si chodí žobrať do Čech!!! Řvali všudypřítomní přiopilí dělníci. Zrovna když mě chtěl zabít, tak se mi podařilo vytrhnout a utéct. Asi tři hodiny jsem se skrýval v živém plotě u nádraží a když situace utichla, koupil jsem si dětský lístek za 15Korun do Liptovského Mikuláše. Důležité bylo, býti pryč z posraného Kysaku. Po jisté diskusi s průvodčím na téma: Zda jsem ještě dítě? , vlak zastavil ve stanici Margecany, kde byla 15min. pauza, jelikož nějaký opilec spadl do kolejiště. Ani nevím proč , ale vylezl jsem z vlaku a šel se projít po nádraží. Mimochodem jsem se stavil i v čekárně a co nevidím! Chudák Stehno, špinavý od uhlí si po spává na jedné z laviček. Kopl jsem do něho a povídám „Polícia SR čo tu robítě?“ Vymrštil se, popadl batoh a dal se na útěk. „Kurva Stehno to su já Drahoš vole!!“. Stehno se nedůvěřivě zastavil a otočil se, protřel si zrak a skočil mě kolem krku,začal mne objímat a brečel štěstím. Během toho z něj útržkovitě vypadávali tato slova "Naskočil sem, usnul sem na uhlí, probudil mě nějaký nádražák, honička, utekl sem a tady sem usnul." Já povídám. "No jo, ale co budeme dělat ? Já nemám ani korunu a ty jsi včera říkal že jsi úplně na suchu, když jsem chtěl půjčit kilo" Stehno chvíli přemýšlel o zradě a přátelství a pak vykoktal. " No...ehm...já..se..ehm...podívám do batohu.....ehm.....jestli náhodou...ááá!!!, kde se tu vzali čoveče? To bys nevěřil já tu mám normálně dvě pětistovky!!! Pak mi jednu vrazil do ruky a povídá "jedeme domů!!!".....a to je vlastně konec. Maminka se akorát divila proč mám všechno promočené a jsem tak dotlučený, když ve Chřibech vůbec nepršelo. No něco jsem zamumlal o liškách a pytlácích a běžel jsem k Babovi nahlásit příjezd. Nebyl ještě doma. Druhý den také ne, ale otec mi vykládal, že když jel z Břeclavi tak viděl u silnice stopovat dvě červené postavičky, které mu připomínali Babinského a Fleka..........Pravda byli to oni. Jeli si pohodlně z Kysaku až do Olomouce na vagónu s červenou rudou a pak zapomněli vystoupit z osobáku ve Starém Městě a přejeli až do Břeclavi, a protože byli celý červení a bez peněz, tak je nikdo na stopa nevzal a oni tu štreku celou museli jít pěšky až do Hradišťa....ale to už je jiný příběh.  ( Celý článek! | Autor: Dr.Hron | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook