Maňa říkala

Dnešní datum: 27. 11. 2022   | Hlavní drbna | Očem drbat | Na Chatě | Foto galérka | Mapa hospod OnLine:

  Hlavní maňu

  Foto týdne

Klik
Sháníme pro kamaráda z vojny flašinet. Pomozte!

  Veřejný dluh

  Najdi si to

Maňin Kúkl

 • Veblinky
 • Co si myslí sousedé
 • TOP 15 drbů
 • Důkladnější průklep
 • Pojďte k nám
 •   Informace
  Přístupy /od 10.5.2004/:
  [CNW:Counter]

  Maňa říkala (e-mail)
  ISSN: 1
  Copyright Maňa
  RSS

  Naše ikonka:
  Umístěte si odkaz na Vaše stránky

  Na stopě mamuta


  Vydáno dne 03. 06. 2003 (2097 přečtení)


  V tomto krátkém příspěvku bych rád čtenáře informoval o naší expedici do věčně zmrzlé krajiny poblíž Jaroschau. Místo jsme navštívili celkem pětkrát v letech 1996-2000 v průběhu krátkých letních sezón. Cílem expedice bylo sledování a výzkum velkých savců, především mamutů.
  Toto zvíře nemusím blíže představovat, každý o něm jistě už alespoň jednou slyšel. Většina čtenářů zná i vycpaný exemplář, který je vystavený v pavilonu Anthropos v Brně. My jsme si ale řekli, že bychom ho rádi spatřili na vlastní oči. Proto jsme začali shánět sponzory a s přibývajícími finančními prostředky jsme pomalu začali připravovat expedici. Jako zájmovou oblast jsme zvolili svahy nad Jaroschau, kde byly opakovaně nalezeny kosterní pozůstatky tohoto tlustokožce. Naposledy je tam koncem 70. let nalezl a popsal badatel R. Procházka, který byl ovšem nálezem tak zaskočen, že raději změnil místo svojí působnosti i oblast bádání. Na základě Procházkovy zkušenosti jsme pro jistotu do našeho expedičního týmu přibrali i specialistu antropologa - V. Sládka (s doktorátem ve Francii).

  A pak už jsme vyrazili. Zažili jsme kruté rozmary počasí, nejenom velké zimy a extrémní horka, ale i silné bouřky s vydatnými srážkami. Ale vydrželi jsme. Zkoumali jsme krajinu centimetr po centimetru, aby nám neunikl ani mamutí chlup. Několikrát jsme byli úspěšní a nalezli jsme mamutí kost. Za nejcennější nález považujeme zlomek mamutího klu. Živého jedince jsme ale bohužel nespatřili. Přestože se jedná o zvířata velká, jsou zřejmě schopna se dobře ukrývat a nepozorovaně přesunovat.

  Přesto jsme ale získali důkaz, že mamuti žijí. Podařilo se nám vyfotografovat mamutí exkrement. Přestože již zapadalo slunce a fotka je trochu neostrá, nemůže být nejmenších pochyb o předmětu, který zobrazuje. Proto jsme místo označili a doufáme, že se na něj ještě někdy vrátíme a budeme pokračovat ve výzkumu. Někomu by mohlo připadat, že naše expedice skončila neúspěchem, ale my si to nemyslíme. Jsme přesvědčeni, že mamuta jednou spatříme. Proto již začínáme připravovat další expedici, která bude lépe finančně zajištěná a bude tak mít větší naději na úspěch.


  Více informací naleznete na oficiální adrese výzkumu.
  Ať žijí mamuti!
  ( Celý článek! | Autor: ps | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informačn e-mailVytisknout článek )
   

    Maňu zajímá
  Kdyby zápasil Dadula s panem Kö, vyhrál by Drahoš?

  -Ne, zpacifikoval by je robot. 
   (17 hl.)
  -ANO Drahoš je strašně silný 
   (18 hl.)
  -NE KÖ je strašně dlouhý 
   (17 hl.)
  -ANO ale musel by ho uběhat a průběžně okopkávat 
   (12 hl.)
  -NE KÖ by Drahoša ukecal, aby šli raději na pivo 
   (10 hl.)

  Celkem hlasovalo: 74


  Přidej vzkaz
    Žhavé novinky

  Záplavy v Evropě
  07.06.2016 06:38:19:
  Brrr, hnusná voda zatápí, kde se dá. Leč, nemohu si to odpustit, Francouzi by proti záplavám měli začít stávkovat! Tak se tam přece domáhá práv! Stejně tak z Bruselu už dávno měla přijít direktiva proti záplavám! Angelo, Jeane-Claude - jednejte!
  Lipan

  Vzkaz všem vyjebaným hackerům co si připadají děsně in
  24.05.2016 21:58:25:
  Jestli mi někdo z vás dojde pod ruku tak ho čeká takový výprask, že si za své PC nejméně měsíc nesedne....
  Drahomír Hron

  Stárnem
  27.04.2016 14:06:37:
  Ale žo to půjde tak rychle? Třeba z Königa je už atrapa....bohužel... https://www.eva.cz/zbozi/67239/kamera-venkovni-atrapa-solar-konig-sec-dummyca/
  xxw

  Mimozemšťani opět na slovácku
  01.04.2016 11:17:53:
  https://www.youtube.com/watch?v=t8uUmteAJZQ
  Kronika Hluk

  MEDARDOVO ZVADLO
  24.03.2016 07:47:48:
  Timto vam vsem radi oznamujeme, ze Zasivarna U osla otvira v patek ve 14:00. V nedeli je opening party, na kterou vas s Luckou srdecne zveme. Zacatek v 16:00 Akce je v duchu snez, vypij a zaplat kolik chces. Vubec se nebranime tomu, abyste dosli uz rano zrovna z Hawaja... Tesime se, Lucka a Hampejz
  Lucka a Hampejz

  Becka
  23.03.2016 18:57:51:
  Tímto oznamují účastníkům oslavy.ze si s dary nemusí lámat hlavu.Vase přítomnost bude pro nás největší dar !!
  babb

  VELIKONOČNÍ BEČKA
  21.03.2016 18:54:58:
  U příležitosti dožití několika velikánů se koná tuto sobotu na Hawaji první jarní bečice. Všeho nechte a přijďte oslavit Dr. Hrona, Babinského a Tečákovi narozeniny. Ostuda bude veliká - mistr slíbil, že zahraje na židlu. V sobotu, Hawaj, od 14:00, ženy, děti a jiná havěť sebou.

  Psék
  18.02.2016 00:47:02:
  Milá Maňo,
  myslím, že by nemělo uniknout tvé pozornosti, že hrdina tohoto obskurního případu, onen Psík, je původem z Hradišťa (a nebo možná ne).,
  Obzvláště výživná je poslední kapitola s názvem Agent na výletě.,
  Ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem nabyla dojmu, že ve skutečnosti jde o únik ze scénáře nového filmu bratří Coenů.,
  Tvůj neinformovaný informátor, který všechno zapře ;-)
  rdm

  zajímavý web
  15.01.2016 14:18:18:
  http://jetencurakjesteprezidentem.cz/

  Dělobuch
  30.12.2015 20:50:27:
  Pro příznivce Mani a domácí kutily mám speciální tip na pořádnou rachejtli. Je to aktuální a tak může každý,třeba už zítra pořádně oslnit své prátele,ba co i nepřátele.Je to totiž pouze na vás,k jakému účelu bude využita.Takže k věci: Jako první si musíte sehnat asi půl metru dlouhý kus lešenářské trubky,jeden konec kladivem zploštíte a druhý taky,ale jen tak,aby se dovnitř dala vsypat následující směs.No teď mě ale napadá, jestli je to dobrý nápad..aby to zase nějakému volovi neurvalo třeba ruku.Takže nic..raději chlastejte a přeju hezkého silvestra.
  babb

    Facebook